V létě přicházel jako vysněný kouč, nakonec Pavel Vrba vydržel na lavičce Baníku jen pouhopouhých pět měsíců. Jedenáct protrápených zápasů v lize a dost. Definitivně?

„Nedivil bych se, kdyby tohle znamenalo konec Pavla Vrby v prvoligovém fotbale. Kvalita kádru Baníku je letos hodně průměrná a Vrba není kouzelník. I tak se to čekalo mnohem lepší. Žít z minulosti nelze do nekonečna,“ napsal na svém Twitteru bývalý ligový fotbalista Petr Nerad.

Na jeho slova pak plynule navázali i samotní fanoušci Baníku, kteří tento krok vidí jako jedinou cestu takříkajíc z pekla ven. „Po tom, co jsme viděli za proběhlá kola to většina fanoušků myslím ocení,“ stojí v příspěvku příznivce Daniela Vejsady.

„Čekali jsme od něj něco jiného. Návrat domů, získání chuti do fotbalu, pozitivní přístup. Nic z toho ale nepřišlo,“ dodal.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FK Pardubice, 11. září 2022, Ostrava. Trenér Ostravy Pavel Vrba.
Změna trenéra v Ostravě. Kouč Vrba po sérii nezdarů v Baníku končí

Angažmá osmapadesátiletého rodáka z Přerova se přitom nevyvíjelo vůbec dobře již od samého začátku. A při posledním klání v Liberci už několik ostravských fanoušků vidělo, že je hodně zle.

„Bohužel z něj šla v Liberci vidět taková rezignovanost. Klub se nyní musí vzpamatovat, tohle točení trenérů nikoho moc nebaví,“ napsal pro změnu uživatel Honza Křenek.

I přesto všechno se ale zdá, že kritizovaný trenér bude nakonec opouštět Bazaly jako hrdina. „Stále si ho moc vážím,“ napsal další z příznivců. „Ať se mu daří, třeba se mu ještě podaří nějaké angažmá. Zasloužil by si to,“ svítí v konverzaci pod oficiálním prohlášením klubu.

Pondělní třaskavá novinka ze severní Moravy dokráčela i do zahraničí, poměrně rychlého konce trenéra Vrby si okamžitě všimla média v Polsku, Německu, a dokonce i Francii. To největší haló se však odehrálo ve spojení s velice vyhledávaným regionem posledních dní.

Zleva trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba.
Střídání Vrby v Baníku: Návrat k původní volbě? Hlavním kandidátem je Hapal

Ano, řeč je o Královci, který se svým údajným starostou Járou Cimrmanem dlouho snil o službách bývalého kouče Plzně nebo pražské Sparty. „Ani Pavel Vrba neodolal nové výzvě a stane se novým trenérem FC Královec,“ zavtipkoval na Twitteru jeden z fotbalových fandů.

A co bude s Pavlem Vrbou dál? Toť otázka, na kterou v současné chvíli snad ani neexistuje odpověď. O mnoho zajímavější ovšem bude sledovat dění kolem nového spasitele pro potápějící se ostravský koráb.

Bývalý fotbalista a dnes televizní expert Jakub Podaný má o své volbě jasno. „Pavel Hapal si musel (nejspíš) počkat o pár měsíců déle,“ naťukal do twitterového příspěvku.

Jestli se nástupcem uznávaného kouče stane právě Pavel Hapal, napoví až následující hodiny a dny. Ve hře je však vícero scénářů, v úvahu připadá i návrat extrenéra Baníku Ondřeje Smetany.