Baník musí řešit oslabení. Kvůli karetním trestům

Ostrava – Bez dvou hráčů základní sestavy se bude muset obejít trenér fotbalistů Baníku Ostrava Bohumil Páník v pátečním derby s Karvinou (18). Domácí předehrávku 16. kola FORTUNA:LIGY nuceně vynechají obránce Martin Fillo a záložník Milan Jirásek. Fillo bude absentovat kvůli čtyřem žlutým kartám, Jiráska nepustí do hry vyloučení na Slavii, které mu vyneslo automatickou stopku minimálně na jedno utkání. Fillo patří k nejvytěžovanějším hráčům Baníku. V lize vynechal pouze duel 3. kola s Teplicemi. Jirásek nastoupil do deseti střetnutí, z toho devětkrát od úvodního hvizdu. „Až utkání ukáže, jakou pro nás budou tyhle absence ztrátou,“ řekl kouč Páník. „Je to důležité utkání, navíc doma. Nikdo si nedovolí soupeře podcenit, ať bude na hřišti kdokoliv,“ dodal Bohumil Páník.

Straka má před derby jasno: Bude to mít náboj i kvalitu

Karviná – Trenér karvinských fotbalistů František Straka očekává od pátečního derby v Ostravě náboj, dynamiku a kvalitu. „Derby je derby, na to se vždy všichni těší. Pro nás to bude obrovská výzva, chceme v Ostravě uspět,“ přiznává kouč předposledního týmu tabulky. V situaci, v jaké se momentálně karvinské mužstvo nachází, mu ani nic jiného nezbývá. „Uvidíme, v jakém zdravotním stavu budeme. Samozřejmě víme, že Baník doma sehrál výborné utkání se Slavií v poháru. Doma je silný, ale věřím, že se na to nachystáme a ukážeme vůli, odhodlání a kvalitu. Věřím, že hráči, kteří posledně nehráli a kteří by mohli hrát v derby, nechají na hřišti vše, abychom uspěli,“ nepochybuje Straka o maximálním nasazení svých hráčů.

Zapalač je mimo hru, křížové vazy ale přetrhané nemá

Opava – Zkušený záložník Slezského FC Opava Petr Zapalač si musí na nějaký čas od fotbalu odpočinout. Dvaatřicetiletý fotbalista si totiž v pohárovém duelu s Jabloncem vážně pohmoždil koleno. „Obávali jsme se, aby neměl přetržené křížové vazy. Hrůzný scénář se nakonec nepotvrdil,“ vydechl si sportovní manažer SFC Opava Alois Grussmann. „V nejbližších zápasech nám bude chybět. Uvidíme, zda stihne ještě nějaké utkání v podzimní části,“ dodal sportovní manažer klubu. Dvaatřicetiletý Zapalač v letošní sezoně odehrál devět utkání, ve kterých si připsal jednu asistenci. Celkově má na kontě v lize šestačtyřicet zápasů.