Podle zájmu fanoušků obou táborů o atraktivní duel je téměř jisté, že bude vyprodáno. Včera v pravé poledne zbývalo v pokladnách posledních pět set lístků.

Vzhledem k tomu, že utkání bylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové, bude z bezpečnostních důvodů snížena kapacita stadionu na 6385 míst k sezení, včetně sektoru pro hostující fanoušky.

close Zápas 15. kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SFC Opava a FC Baník Ostrava. info Zdroj: Deník / Veronika Bernardová zoom_in

Těm bude podle dohody klubů k dispozici část tribuny H, konkrétně jde o sektory H1, H2 a H3, celkem se jedná o 1009 míst. Zbytek tribuny bude z bezpečnostních důvodů uzavřen. Držitelé permanentních vstupenek z tribuny H mají svá místa vyčleněna a označena v sektoru G4.

Překvapivě lépe je na tom v nové sezoně zatím Opava, která je s šesti body na pátém místě, Baníku patří se ziskem tří bodů dvanáctá pozice. Obě mužstva naposledy neuspěla. Opava prohrála v Mladé Boleslavi 1:4, Baník podlehl Teplicím 0:1.

Slezské derby ve víru bezpečnostních opatření

Slezské derby se hlásí o slovo! Páteční ostře sledované utkání 4. kola FORTUNA:LIGY mezi Opavou a Baníkem Ostrava se nese vzhledem k vysoké rizikovosti ve víru mimořádných bezpečnostních opatření.

„V souvislosti s pátečním utkáním proti ostravskému Baníku upozorňujeme na mimořádná bezpečnostní opatření nejen na stadionu v Městských sadech a jeho okolí, ale taktéž na trase od nádraží Opava východ k Městskému stadionu, kterou půjde průvod ostravských fanoušků za doprovodu Policie ČR. Speciální vlak s příznivci Baníku dorazí na nádraží v 15.57 hodin,“ řekl Jaroslav Rovňan, technický ředitel SFC Opava.

close Policisté v Opavě dohlíželi na dav fanoušků Baníku, který měl více než tisíc lidí. info Zdroj: Deník / Petr Dušek zoom_in

Pochod fanoušků Baníku Opavou - 2018

Fotogalerie: Pochod fanoušků Baníku Opavou

Do areálu městského stadionu nebudou vpuštěny osoby pod zjevným vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Budou prováděny namátkové testy a dechové zkoušky. Vzhledem k vysoké rizikovosti utkání je na stadion zakázáno vnášet tyče, vlajky z hořlavého materiálu, zakázanou symboliku či papírové předměty, choreografii z hořlavého materiálu s hanlivým, vulgárním nebo urážlivým textem. Velkoplošná choreografie je povolena maximálně o rozměrech 14 krát 10 metrů.

Choreografie musí být v sektoru hostů minimálně jednu hodinu před otevřením sektoru pro diváky hostů. Po roztažení bude fanoušky za asistence pořadatelské služby vynesena z hlediště za tribunu H.

Dále pak nebude povolen vstup s jakoukoliv taškou, kabelkou, batohem, kufrem, krosnou a dalším zavazadlem. Tyto předměty nebude možné na stadionu ani uschovat.