Smola si odnesl ze žlutého faulu po kopnutí do hlavy od Kouřila šest stehů na čele, Reitera vyřadil ze zápasu pohmožděný kotník. Dobrá zpráva pro Baník je, že zranění se neukázala vážná a oba by se měli brzy zapojit do plného tréninku.

Na první pohled vypadalo mnohem hrozivěji zranění Smoly, kterému tekla krev a na střídačku se odpotácel „Bylo to způsobeno určitým šokem, protože ten úder byl opravdu silný a tržná rána je vcelku značná. Kromě ní ale k žádnému poškození naštěstí nešlo,“ řekl jeden z klubových lékařů, Martin Mohyla.

„Tomáš bude po určitou dobu trénovat s omezením. Předpokládám, že v pátek stehy vytáhneme a pak se vrátí do plného tréninku,“ pokračoval Mohyla, který se vyjádřil také ke stavu Reiterova kotníku.

„Podrobné vyšetření naštěstí žádné vážnější poškození neprokázalo. Hráč se cítí lépe,“ uklidnil fanoušky Baníku Mohyla. „Zvolili jsme konzervativní léčbu. Uvidíme, jak bude kotník reagovat na postupnou zátěž, a podle toho se bude hráč vracet do plného zatížení,“ dodal Martin Mohyla.

Oběma zraněným hraje do karet fakt, že probíhá reprezentační pauza. Do akce půjde Baník znovu až v neděli 24. listopadu, kdy se pokusí v Teplicích ukončit pětizápasové venkovní čekání na body a udržet se v elitní šestce.

Naposledy bodovali svěřenci kouče Bohumila Páníka na hřišti soupeře před více než třemi měsíci, to když 2. srpna vyhráli slezské derby v Opavě 2:0. Od té doby vyšli Ostravané pokaždé naprázdno při skóre 1:13. „Venku se trápíme, nedáváme góly. Tolik proher tam mít nemůžeme,“ uznal stoper Baníku Jakub Pokorný.

Naopak doma šlape Baník jako švýcarské hodinky. Z posledních sedmi zápasů vyválčil 19 z 21 bodů při skóre 21:5! „Každému se doma hraje lépe, ale bylo by fajn po repre pauze potvrdit body i venku, protože doma vyhrajeme, a pak venku ztratíme. Musíme začít sbírat body i tam,“ uzavřel kapitán Baníku Jiří Fleišman.

Utkání 10. kola extraligy žen FBC ČPP Ostrava-1. SC TEMPISH Vítkovice.
Florbalistky Vítkovic poprvé poraženy. Sérii mistra ukončila v derby Mlejnková