Odchovanec Znojma se postupnými kroky během čtyř let svého působení v Ostravě vypracoval ve stabilního člena prvoligové sestavy. Baník si ho v rámci dlouhodobé koncepce pojistil novou smlouvou na další čtyři roky.

„Kuba stále herně roste a je to nepochybně hráč s velkou perspektivou. Jsme rádi, že s ním při budování naší koncepce můžeme počítat v dlouhodobém horizontu,“ řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

„Vážím si toho, že mi Baník věří, a pokusím se mu to samozřejmě splatit co nejlepšími výkony,“ řekl Jakub Pokorný. „Čtyři a půl roku skoro za mnou, další čtyři přede mnou. Díky za důvěru,“ dodal na svém oficiálním twitterovém účtu.

Zdroj: Youtube

Na Bazaly přišel Pokorný ze Znojma v létě 2016 po sestupu Baníku do druhé ligy. V bílo-modrém dresu sehrál prozatím 44 ligových zápasů a vstřelil tři góly, hostoval také v druholigových týmech Ústí nad Labem a Hradce Králové.

Naposledy se Pokorný trefil v lize 15. února na hřišti Slovácka, kde rozhodl v 52. minutě o cenném vítězství 1:0 (na videu v čase 1:45). Tehdy ještě mohli být na stadionu diváci, kterých přišlo 7288. Řada z nich dorazila z Ostravy a gól s Pokorným za brankou v euforii slavila.