Předem se vědělo pouze to, že o vítězi domácího poháru se rozhodne na neutrální půdě. Kde konkrétně? To by mělo být vedením soutěže brzy oznámeno. Přesný termín dán není. „Rozhodnutí o místě konání očekáváme každým dnem,“ sdělil včera odpoledne Deníku výkonný ředitel Baníku Ostrava Michal Bělák.

Ve hře je hned několik variant. Hodně se mluví o Olomouci. „Já bych byl pro. Jak pro nás, tak pro Slavii je to skoro na půli cesty. Je to důstojné místo, krásný stadion,“ řekl trenér Baníku Bohumil Páník.

Ten už ví, jak chutná triumf v MOL Cupu. Užil si ho se Zlínem v roce 2017 po vítězství 1:0 nad tehdy druholigovou Opavou. A hádejte, kde to bylo? V Olomouci.

Mimochodem Baník vyhrál domácí pohár naposledy v roce 2005. Že neuhádnete, kde stříkal šampaňským? No přece na Andrově stadionu.

Ať už se bude bojovat o letošního krále domácího poháru kdekoliv, všichni v Baníku se na tu událost těší.

„Teď už to můžu říct, jsem potřetí ve finále a chybí jen ten poslední krůček. Bylo by pěkné, kdybychom to zvládli a mohl bych to potřetí zvednout,“ zasnil se obránce Baníku Jiří Fleišman, který vyhrál MOL Cup jak s Libercem v roce 2015, tak i v následující sezoně s Mladou Boleslaví.

„Musím říct, že v Baníku je to fantastické. Tady je každý zápas přes deset tisíc lidí. I když se nedaří, tak fanoušci stojí za námi. My to cítíme, o to lépe se nám hraje,“ dodal Jiří Fleišman.

Angažmá v Baníku si užívá také záložník Robert Hrubý, který dal jediný gól semifinálového duelu s klokany. „I když se hrála druhá liga nebo o sestup, tak chodilo hodně lidí. Být to jinde, je tam poloprázdný stadion. Je to krása, že můžeme bojovat o evropské poháry v lize i v Českém poháru. Musíme si toho vážit a pokračovat v tvrdé práci dál,“ prohlásil čtyřiadvacetiletý Robert Hrubý, který uzavřel s klubem novou smlouvu do konce roku 2022.

„Je to hráč důležitý a platný pro tým, navíc stále ve velmi perspektivním věku. Je to další z hráčů, se kterým jsme podepsali dlouhodobou smlouvu, což je nepochybně důležitý krok pro stabilizaci kádru,“ uzavřel Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku Ostrava.

Podívejte se, jak Baník zdolal v Ostravě před deseti tisíci diváky klokany: