Známý bouřlivák, který v minulosti vedl českou reprezentaci, pražskou Slavii, Spartu, Teplice, Liberec, Jihlavu, Příbram a nyní šéfuje střídačce severočeského Jablonce. Proč působil na Moravě pouze v Jihlavě a nikdy dál od Prahy? „Vždy přišlo angažmá, které bylo blíž a vyhovující,“ vysvětlil čtyřiašedesátiletý kouč v podcastu FORTUNA BAR.

Tomáš Galásek, nový trenér Baníku Ostrava.
Nový trenér Baníku Galásek: Dopadl na nás útlum, pořád je ale o co hrát

„Samozřejmě pro mě to bylo ideální, protože já jsem nerad z domova, radši si užiji cestu autem. I když vážím si každého angažmá, jsem rád, že mám práci, ale nedovedu si představit… nebo dovedu. Kdybych dostal nabídku třeba z Baníku, tak bych ji nejspíš, nebo určitě, vzal. Ale nedovedu si představit ten život tam, že bych tam byl celý týden a pak jednou týdně jel domů,“ pokračoval Petr Rada.

„Nejhorší je to pro hráče. Když nejedete domů, tak chcete furt trénovat, abyste zabil čas. Hráči jsou pak naštvaní a řeknou si: No jo. On je tady sám, nemá co dělat, tak máme trénink. Musím zaklepat, že mi zatím všechna angažmá vycházela na dojezd. Ale i kdyby to bylo dál, každou nabídku bych přijal,“ dodal zkušený harcovník mezi ligovými trenéry, který by se nebránil ani cizině.

Fotbalista Martin Lukeš.
Lukeš: Baník se pokouší zachránit sezonu. Nový trenér? Galáska jsem tipoval

Hodně emocí vyvolávala jeho štace na pražské Letné. „Když jsem nastupoval na Spartu, říkal jsem si: ‚Mam to vzít, nemám to vzít? V tomhle věku, tlak?‘ Franta Straka to asi měl ve Slavii těžší. Ale vždy, když jsem trénoval, bral jsem to tak, že je to práce. Neměl jsem vyhraněný klub a lidi to musí pochopit,“ vykládal Rada s tím, že Sparty se bál.

„Neříkám, že všichni, ale myslím, že ti fandové mě přijali. Není to vychloubání, ale já se fotím osmkrát se sparťany v šále. Dřív jsem ucukával, abych nedostal. Tohle mě ale potěšilo a na to angažmá ve Spartě vzpomínám nejvíc,“ pokračoval jinak vyučený číšník.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) proti Hradci Králové.
ZNÁMKOVÁNÍ BANÍKU: Aktivní Kuzmanovič, špatný střed, Svozil smolařem. Co říkáte?

Podle svých slov si užívá jakékoliv angažmá. „Jdu do své trenérské kabiny, do hráčské, do sauny, a další věci mě nezajímají. Nikdy jsem do kanceláří nechodil. Nejradši mám, když hráči mají kabinu vedle vás a chodí kolem. Tak je to v Jablonci. Pořád je vidím, jsem s nimi a zatím mě to neubíjí, ale nabíjí. Jsem rád, že mohu pracovat s mladými,“ uzavřel Rada.