Slezané potřebují vědět, která persona je ze střídačky povede od nového ročníku za dalším pokusem směrem k vysněným evropským pohárům. A jelikož Tomáš Galásek údajně nemíní po skončení ročníku ve své funkci pokračovat, ve hře by měly být tři varianty. Primárně se klub pokouší, nebo čeká, na dvě jména: Pavel Vrba a Martin Svědík.

Prvně jmenovaný, který z pozice asistenta Františka Komňackého byl na Bazalech u titulu v roce 2004, je smluvně vázaný ve Spartě, které se však nejspíš nepodaří splnit cíl v podobě titulu. Podle množících se spekulací záleží na výsledcích ve zbytku sezony, a především na finále MOL Cupu v Uherském Hradišti, zda bude celek z Letné vést i nadále. Očekávané středeční utkání o druhou nejcennější tuzemskou trofej však bylo kvůli počasí a podmáčenému terénu odloženo.

Možná i v návaznosti na přesunutí finále na jiný termín začal mezi fanoušky Ostravanů na sociálních sítích létat tento vtip.

Baník: „Kdy budeme mít trenéra?

Bůh: „Až naprší a uschne.

Baník: „To víš, že jo.“

Bůh: „Počkej a uvidíš.“

Pokud jde o šéfa lavičky Slovácka Martina Svědíka, ten zatím nemá důvod odcházet. Sportovně je jeho tým nad Baníkem, čekají ho letní předkola Evropské konferenční ligy a třeba získá i již zmíněný MOL Cup. Zapsal by se tím do klubové historie. Na druhé straně, Baník je Baník a pro ambiciózního a náročného trenéra bezpochyby výzva. Zvlášť když po povedeném podzimu 2014 skončil ještě za bývalého majitele Petra Šafarčíka za podivných okolností.

Musí se však počítat s tím, že nevyjde Svědík, ani Vrba. Proto je tu třetí možnost. Podle informací Deníku došlo v minulém týdnu na jednání s Pavlem Hapalem. Ten se měl nejprve sejít se sportovním ředitelem Aloisem Grussmannem, po pár dnech i s majitelem Václavem Brabcem. „Jakékoliv mediální spekulace na toto téma nebudeme v průběhu sezony komentovat," řekl Deníku tiskový mluvčí Baníku Marek Lorenc.

Dvaapadesátiletý bývalý reprezentant, který dovedl k titulu ve slovenské lize Žilinu, má za sebou štace u slovenského národního týmu i jednadvacítky, byl ve Spartě, Opavě, Zlíně, Mladé Boleslavi, či polském Lubinu. A má zkušenost i s Baníkem, kde krátce trénoval v sezoně 2005/06.

Dojde na jeden z návratů?