Slezané už druhou sezonu nedokážou proměnit bouřlivou kulisu a neutuchající podporu tribun ve velký přísun bodů. V minulém ročníku zapsali v 19 soutěžních duelech ve Vítkovicích deset(!) porážek. V aktuálním, který začal nadějně, pak padl čtyřikrát v lize, jednou v poháru. A třikrát remizoval. Ano, jsou v tom srdnaté prohry se Spartou, Slavií i Plzní, ale kde jinde by měl Baník české velikány obírat, když ne v Ostravě?

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v sobotním utkání 22. kola FORTUNA:LIGY s Bohemians Praha 1:1. Domácí záložníci Tomáš Rigo a Jiří Boula si měli co vysvětlovat.
Doma pět měsíců bez tří bodů. Baník ztratil vyhraný zápas a houpačka pokračuje

Tým Pavla Hapala neumí potvrdit těžké body zvenku. Na podzim po výhře v Olomouci, Teplicích, v Karviné a v Hradci Králové vždy následoval nezdar. Remíza s Pardubicemi, prohry s Jabloncem, Spartou a Slavií. Teď znovu. Body z Boleslavi byly hozeny do koše plichtou s oslabenými Bohemians.

V neděli Baník potřebuje uspět ve Zlíně. Pokud se chce ale udržet v šestce, ne-li stoupnout výš, nemůže doma rozhazovat. Příští týden hostí Olomouc. Zlomí trápení?