Žádný zisk z tohoto duelu dvou pohárových aspirantů je pro tým Ondřeje Smetany samozřejmě ztráta.

Baník tím nevyužil šanci ještě víc promluvit do dění na čele ligové tabulky, které se mu naopak mírně vzdálilo. Fanoušci zase asi přišli o ideály, které jim vnukly úspěchy před reprezentační přestávkou.

Utkání 11. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FC Slovácko, 16. října 2021 v Ostravě. (zleva) Jiří Fleišman z Ostravy a Daniel Holzer ze Slovácka.
BANÍK – SLOVÁCKO (1:2) dle Deníku: Dobrý návrat Jurošky, Almási chyběl. A další?

Kladem ale je, že ani nešťastný moment z 5. minuty tým nesrazil. Hráči se rvali o výsledek, měli šance, zradila je ale produktivita.

Člověk nechce snižovat výkon Slovácka, nicméně jen těžko se brání dojmu, že jde o prohru zbytečnou, a body, s nimiž se teď laská celek z Uherského Hradiště, Baník soupeři daroval.