Duel otevřela velká šance Almásiho, jehož pokus vytáhl Grigar se štěstím na břevno. Baník hrál, snažil se tvořit, jenže přišel šok. Chlumecký prohrál souboj s Žákem, ten utekl, a po jeho pasu skóroval Sejk. Radost hostů ale po chvíli ukončilo rozhodnutí VAR a odpískaný ofsajd.

A to Teplice mrzelo. Uběhlo jen několik okamžiků a Baník z menšího tlaku skóroval, když se po centru Fleišmana prosadil Almási.

Jenže Slezané přenechali iniciativu soupeři, navíc propadali vzadu. Proti šancím Sejka i Jukla ještě stačil zasáhnout Budinský, krátce před pauzou ale nebezpečný Sejk umístil Fortelného střelu. V závěru poločasu oslovil centrem Klíma Almásiho s Ekpaiem, ale ani jeden na míč nedosáhl.

Ani po pauze nepřišla velká změna. Navíc Severočeši hrozili z brejků, a jeden se ujal po hodině hry, když rychlý protiútok zakončil Žák. A aby toho nebylo málo, o osm minut později se prosadil podruhé v utkání Sejk.

Domácí se ještě pokusili s výsledkem něco udělat, Almási snížil, ale jeho desátý zásah v ročníku byl vše. Mareček v závěru skóre čtvrtou brankou uzavřel. Baník tak podruhé v sezoně na vlastním hřišti nezískal ani bod. Zároveň přišel o možnost se přiblížit vedoucímu triu tabulky.

Ohlasy trenérů:

Ondřej Smetana (Baník Ostrava): "Nedařilo se nám od začátku naplňovat plán, scénář, způsob hry, jakým jsme chtěli dneska uspět. Nebyli jsme to my a je tam spousta příčin, proč to nefungovalo. Především vzadu jsme byli hodně nedůrazní. Strašně moc soubojů jsme prohrávali, neměli jsme odražené míče a i ve středu nás přehrávali, byli mnohem pohyblivější. Nebylo to ideální. Dneska jsme to netrefili ani s rozestavením, což beru na sebe, nestihli jsme na to zareagovat. Chyběl nám důraz, hlad, chtíč. Teplice byly pohyblivější, důraznější."

Jiří Jarošík (Teplice): "Skvělé vítězství, možná zatím moje největší trenérské. Se silným soupeřem, na jeho hřišti. Zvládli jsme to skvěle. Byly tam výborné individuální výkony, ale cením si především toho týmového. Přežili jsme třicet minut, pak jsme se dostali do zápasu, kombinovali jsme. Bylo těžké je uhlídat, uskákat, ale když jsme vedli 3:1, už jsem věřil, že to zvládneme. Baník dal ještě gól, ale závěr patřil nám. Důležité a hodně cenné vítězství. Sejk vstřelil dva góly, to je v debutu skvělá vizitka. Ale i Žák ve druhém utkání v lize dal také gól. Uvidíme, jak budou držet laťku."

Baník Ostrava – FK Teplice 2:4 (1:1)

Branky: 20. a 83. Almási - 41. a 70. Sejk, 62. Žák, 90.+4. Mareček. Rozhodčí: Krejsa - Paták, Vodrážka - Machálek (video). ŽK: Chlumecký, Boula, Svozil - Prošek, Grigar, Hyčka. Diváci: 1000 (omezená kapacita).

Baník Ostrava: Budinský - Svozil, Chlumecký, Fleišman - Ndefe, Ekpai (62. Boula), Kaloč, Budínský (71. Šín), Falta (71. Buchta) - Almási, Klíma. Trenér: Smetana.

Teplice: Grigar - Kučera, Tijani, Vondrášek - Hyčka, Mareček, Jukl, Boljevič (65. Prošek), Fortelný (89. Kodad) - Žák (80. Sunzu), Sejk (89. Mareš). Trenér: Jarošík.