Kozel měl dnes finálně jednat přímo v Ostravě a o jeho přesunu na lavičku Baníku je rozhodnuto. Již zítra by měl s vedením slezského klubu podepsat smlouvu. A je to pochopitelné. Start zimní přípravy je naplánován na pondělí 6. ledna.

„Jsem přesvědčen, že v příštích dnech oznámíme jméno nového trenéra,“ prohlásil 30. prosince 2019, v den definitivního konce Páníka, sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski.

Kozel informaci o tom, že by se měl stát trenérem Baníku, nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Kouč reprezentační devatenáctky byl na téma Baník osloven po silvestrovském derby Slavie a Sparty.

„K tomu bych se fakt nechtěl vyjadřovat, nezlobte se. Dneska to není téma,“ vykládal Kozel novinářům posledního dne roku 2019.

Dnes už bylo vše jasnější. Řeší se tak jen složení realizačního týmu. Asistenty by si měl osmačtyřicetiletý bývalý obránce národního týmu a ligového mistra se Slavií 1996, který vedl naposledy na klubové úrovni Duklu Praha, sám vybrat.

Baník vstoupí do jarní části ligy 15. února na hřišti Slovácka. A půjde o velkou dřinu. Ostravané se totiž budou muset proti rozjetému soupeři obejít bez vykartovaného kvarteta Jánoš, Fleišman, Stronati a Jirásek.