„Dobře jsme věděli, že to nebude jednoduché utkání, protože jsme měli v sestavě plno mladých hráčů, pro které to byl test. A v tuto chvíli třeba i těžký. Navíc hráči z béčka s námi ani netrénovali. Bohužel začátek jsme měli opravdu strašidelný,“ vykládal Kozel po remíze s Prostějovem.

„Dostali jsme gól v desáté vteřině a i nadále to bylo špatné. Několikrát jsme hrubě chybovali v přechodové fázi a nabízeli tak soupeři rychlé protiútoky. Těší mě, že jsme se nepoložili, nějaké situace si vytvořili a dvakrát jsme vyrovnali,“ pokračoval Kozel.

Nakonec z toho mohlo být i vítězství. „K tomu všemu jsme dali ještě dvě tyčky a břevno. Výsledek pro mě v této fází není úplně to hlavní. Jsem rád za ty mladé kluky, že ten zápas neprohráli. Na druhé straně jsem tam viděl plno věcí ke zlepšování,“ uznal Kozel.

První poločas odehrála klubová legenda Milan Baroš, který byl u vyrovnávacího gólu. „Milan tady má smlouvu, celý týden poctivě trénoval a šel hrát. Dal vlastně gól, takže jsem spokojený. A co mladí? Někdo se s tím vyrovnal lépe, někdo hůře,“ dodal Luboš Kozel.

Další přípravný zápas odehraje Baník již zítra 11. ledna proti Górniku Zabrze. Hrát se nakonec bude na hřišti Unie Bieruń.

Baník Ostrava – Prostějov 2:2 (1:1)

Branky: 29. Chvěja, 61. Buchta - 1. Teplý, 53. Šteigl. Rozhodčí: Vojkovský. Diváci: 450.

Baník: Budinský (46. Číž) - Celba, Pokorný (46. Tamajka), Šindelář, Fleišman (76. Holzer) - Drozd (46. Mooc), Hrubý - Barkov (46. Bolf), Buchta, Chvěja (76. Kuzmanovič) - Baroš (46. Wojatschke). Trenér: Kozel.