Že se něco děje, naznačil Almási v tomto týdnu v rozhovoru pro Deník přímo v Beleku, v němž mluvil o svých zraněních, ale také o pozici v Baníku, případně nové výzvě.

„Fotbalový život jde dál, takže teď musím uvažovat nad svou situací, a společně ji nějak vyřešit. Ale nebudu lhát, bojovat po tom roku a půl, kdy jsem se trápil, není jednoduché. Hlavně po mentální stránce, protože z klíčového hráče jste hráčem, který hrává deset minut, nebo vůbec. Mám ale platný kontrakt v Baníku, takže budu bojovat a uvidíme, jaký bude další průběh,“ prohlásil.

Fanoušek Martin vyrazil za Baníkem až do dalekého Turecka. Už potřetí.
Fanoušek v Turecku: Baník řídí můj program. Na Maltě nás nepouštěli z letadla

„Určitě myšlenky na změnu mám, prošlo mi to hlavou. Uvidíme, co se stane. Všechno je otevřené, ve stádiu řešení, takže se o tom moc nechci bavit,“ dodal Almási s tím, že nabídky registruje.

Na podzim odehrál čtyřiadvacetiletý střelec v lize v patnácti zápasech 576 minut a vstřelil gól, kterým rozhodl o vítězství 1:0 v Teplicích. Přednost od trenérů v čele s Pavlem Hapalem dostávali na hrotu spíše Abdullahi Tanko, nebo Filip Kubala. Dvě klíčové a postupové trefy zaznamenal také v pohárovém klání v Hlučíně (2:0).

„Dostali jsme na Ladislava Almásiho nabídku, kterou lze akceptovat,“ vysvětlil pro klubový web Luděk Mikloško, sportovní ředitel Baníku Ostrava. „Také Lacovi se zalíbila, proto jsme mu dali prostor pro jednání. Hráč se tím pádem od týmu odpojuje a vrací se domů,“ doplnil Luděk Mikloško.

Almási ještě v úterý nastoupil do přípravného utkání proti Dynamu Kyjev, v němž odehrál devadesát minut a při vítězství 3:2 asistoval u jedné z branek. Nyní se zdá, že to byl jeho poslední zápas v dresu Baníku. Podle informací Deníku řeší nabídku z Chorvatska.