V čem vidíte jeho hlavní přednosti? Je to výška, nebo dnes především zkušenosti?
Dneska právě ty zkušenosti, protože není žádný mladý plašan. Ví, kam se postavit, kam jít, a to je důležité. Takže u něj bych označil za klíčové zkušenosti.

Loňský podzim se mu ve Slavii příliš nevydařil, v Baníku ale hned pookřál. Čím si to vysvětlujete?
Samozřejmě je to změna. Asi mu nesvědčilo pražské ovzduší, přece jen Honza je z tohoto kraje a bezpochyby tady patří, takže se mu tu asi dýchá mnohem lépe. Já si myslím, že to souvisís tím, že Slavia minulý rok nehrála dobře, měla svoje problémy a nebylo to ideální. Kdežto teď Baník je na vítězné vlně a všichni si vedou dobře. To hraje velkou roli.

Když byla zmíněna výška brankáře, třeba Tomáši Vaclíkovi je občas vyčítáno, že není nejvyšší. Co vy o tom soudíte?
Samozřejmě se říká, že na výšce nezáleží, ale opak je pravda. Spousta trenérů chce vysokého gólmana, i když se to pomalu mění a po brankářích se chce výborná hra nohama a kopací technika. Mění se to, ale při chytání v bráně pak výška hraje svou roli.

Ještě zpět k Janu Laštůvkovi. Snesou jeho současné výkony srovnání s mistrovskou sezonou Baníku 2003/2004, kdy byl možná nejlepším gólmanem celé ligy a odešel pak do zahraničí?
Myslím si, že jo. Honza ví, jak co dělat, jak se připravovat, a v zápase, v klíčových momentech, umí a dokáže podržet své mužstvo.

Jak dlouho podle vás bude ještě chytat?
Dokud se mu bude chtít a bude mu sloužit zdraví. Honza ještě má pár let před sebou.