Organizátoři si navíc připravili malé zpestření. Tradiční utkání se neuskuteční v obvyklém zimním útočišti, tedy na umělé trávě u Městského stadionu ve Vítkovicích, nýbrž na slavných Bazalech.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 17. září 2021 v Olomouci. Ladislav Almási z Ostravy.
Kanonýr Baníku Almási: Slavii jsem neřešil. Vrba? Mám dobrý pocit

„Naposledy jsme tam hráli, když se zavíraly. Loučili jsme se turnajem,“ připomíná sedm let starou událost Petr Zajaroš, bývalý fotbalový reprezentant a muž skládající mužstvo Baníku. „Samozřejmě bude to změna, ale věřím, že pro všechny příjemná,“ usmál se Zajaroš.

Čestný výkop bude bude mít primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura. Na trávníku nebudou chybět obvyklá jména. Na straně slezského celku Daněk, Antalík, Bolf, Pospěch, Veselý a další, na druhé pak Rozhon, Baránek st., Kušnír, Stařičný, Malcharek, či Papuga.

Fotbalista Martin Lukeš.
Lukeš: Druhá liga? Baník nebyl jako Sigma, nejde o výhodu. MSFL je schůdnější

Vůbec poprvé se v derby osbností let minulých ukáže Michal Papadopulos. Sedmatřicetiletý útočník Karviné by měl ukončit svou aktivní kariéru, na Bazalech se tak představí po boku svého otce Tanase.

Ve hře však bylo i další velké jméno. Milan Baroš. „Bohužel je zraněný, takže nepřijede. Pokud mu to ale v budoucnu bude vycházet časově, je možné, že se zúčastní,“ prozradil Zajaroš o útočníkovi Vigantic. „Nedostaví se ani někteří další hráči, protože nižší soutěže stále běží, takže mají své zápasy,“ uzvařel.