Sedm tisíc lidí vytvářelo ve Vítkovicích skvělou kulisu. Ještě před výkopem se aplaudovalo bývalým hráčům-oslavencům. Bratři Karel a Vlastimil Kulové slavili nedávno šedesát, Augustin Antalík pak ještě o dekádu více.

Kotel se prezentoval jako obvykle, své choreo představili také sektor Mladého chachara, což vzbudilo velký i pozitivní ohlas. Stejně jako představení domácích, kteří si od úvodní minuty šli svědomitě za vítězstvím.

Sektor "starých" Chacharů zase upozornil na blížící se svátek horníků a jejich historickou provázanost se slezským klubem. O víkendu se navíc do Ostravy sjedou stovky horníků z Česka i ze zahraničí na Fajront - Ostrava hostí 27. Setkání hornických měst a obcí - více zde.

 „Pokud se nepletu, tak trenér Trpišovský pasoval Mladou Boleslav do první čtyřky, tak jsme možná porazili mužstvo z elitní části tabulky. To je pro mě výborné, a podle ohlasů soupeřova trenéra zasloužené vítězství,“ hodnotil evidentně velmi spokojený kouč Pavel Hapal.

Jeho tým se tak po rozporuplném startu do sezony sune ligovým pořadím nahoru. Vyhrál doma potřetí v řadě, udržel čtvrtou nulu. V posledních pěti soutěžních utkáních inkasoval jedinkrát.

„Je to jen o tvrdé práci. Pracovali jsme, pracovali, nepodléhali tomu, a teď se to vyplácí. Mužstvo se zvedá herně i výsledkově, i když po domácím prostředí je nutné to potvrzovat i venku,“ podotkl kouč. „A že máme deset bodů? Třikrát sedm je dvacet jedna. Mít dvacet jedna, byli bychom spokojenější,“ usmál se na závěr Pavel Hapal, který si i se svými svěřenci a realizačním týmem mohl užít parádní děkovačku.