Klub naplno využije on-line systém Ticketportalu, kdy bude v plné míře upřednostněn držitel permanentky.

„Jedině majitel permanentní vstupenky bude moci v on-line systému zakoupit maximálně tři vstupenky na toto utkání z kvóty, která půjde do prodeje,“ upozorňuje technický ředitel Slezského FC Opava Jaroslav Rovňan.

„Klub k tomuto řešení přistoupil z důvodu přísné legislativy o ochraně osobních údajů GDPR. Zároveň předpokládáme, že právě permanentkáři jsou věrnými fanoušky SFC. Nedojde tak k případnému skupování lístků hostujícími příznivci,“ doplňuje technický ředitel SFC.

Vzhledem k tomuto kroku byl na dobu, než se odehraje duel s Baníkem, přerušen prodej permanentních vstupenek.

Slezský FC Opava na základě žádosti FC Baník Ostrava a doporučení zástupců Policie ČR uvolní pro potřeby hostujících fanoušků část tribuny H o celkové kapacitě 1009 míst. Jedná se o zhruba 16 procent z celkové kapacity městského stadionu na toto derby, což je výrazně vyšší počet vstupenek, než stanovuje minimální kvóta (pět procent z kapacity stadionu).

„Vzhledem k tomu, že tribuna H bude zčásti vyčleněna pro hostující fanoušky a částečně bude uzavřena, budou místa pro majitele permanentních vstupenek na tribunu H vyhrazena na opačné straně za brankou. Konkrétně v sektoru G4,“ vysvětluje Rovňan. Permanentkáři budou upřednostňováni i na pohárový duel se Spartou.