Baník začal přípravu, příchodů zatím mnoho není, ale moc se mi líbí, že se podařilo přivést Frydrycha. Už jsem to říkal dříve, je to baníkovec srdcem i duší, výborný charakter, i fotbalově je na tom stále dobře, takže doufám, že mu to půjde. Správná posila.

Pozitivně hodnotím i Takácse, že zůstal. Po zranění se dokázal vrátit, na jaře v Baníku přesvědčil. Věděl jsem, že v něm kvalita je. Teď udělal nějakou chybu, že to naštvalo trenéra Vrbu. Holt i tohle se stává. Uvidíme, co kluci z béčka, gólem mi radost udělal Marek Jaroň. Naproti tomu jsem zvědavý na brankáře Letáčka. Také je otázkou, jestli dostane šanci. Snad bude Laštůvka pořád v dobré formě a zdravý.

Martin Lukeš (43 let) je bývalý fotbalový záložník. Vyjma jedné sezony (2003/04), kdy byl v pražské Slavii, strávil celou kariéru v Baníku Ostrava, jehož byl dlouholetým kapitánem. V letech 1997 až 2014 nastoupil za Baník celkem do 323 zápasů (316 v lize), nastřílel 42 gólů. V ročníku 2009/2010 pomohl Slezanům ke třetímu místu v ligové tabulce. Dvakrát nastoupil v přátelských zápasech za národní tým, vstřelil v nich dvě branky.

Hlavní je, aby kádr splnil představy trenéra. Jeho spokojenost. Mě osobně vyloženě posila nechybí, něco se mluvilo i psalo o Vlkanovovi, který je šikovný, v Hradci vyčníval, ale Baník není Hradec. Kdoví, jak by mu to šlo.

Na nějaká hodnocení je hodně brzy, dejme tomu ještě pár zápasů. Navíc příprava není důležitá, i když letos je tam ten zápas s Celticem, který bude pro fanoušky určitě svátkem a zážitkem. Klíčové je připravit se na ligu kondičně, nabrat herní praxi a také sebevědomí. Snad jim k tomu následující měsíc pomůže.