Budoucnost devatenáctiletého oblíbeného odchovance byla jedna z nejdiskutovanějších věcí mezi fanoušky, kteří se obávali, že by šikovný a ofenzivně laděný středopolař mohl nejpozději za rok odejít. Klub i hráč však dávali najevo vůli se dohodnout.

„O našem zájmu delší dobu ví. Osobně jsem s ním několikrát na toto téma mluvil. Na rozdíl od Buchtiče s Boulisem na Matějovu pozitivní odpověď čekáme. Samozřejmě věříme, že i s ním se dohodneme, máme zájem, aby byl v Baníku a byl jedním z hráčů, se kterými budeme moci počítat do budoucna,“ říkal v březnu sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Teplice, 14. dubna 2024, Ostrava. Paixao Da Silva Ewerton z Ostravy.
Gól roku alá Schick: Instinkt, líčí lídr Baníku. Co na to gólman a kouč Karviné?

Po zhruba měsíci je hotovo a jasno. Po Jiřím Boulovi a Davidu Buchtovi je Šín dalším z důležitých článků současného kádru, který v poslední době podepsal novou smlouvu.

„Jsem rád, že jsme se dohodli a můžeme skládat tým s vědomím, že tady Matěje máme pod dlouhodobou smlouvou,“ byl rád pro klubový web Luděk Mikloško. „Matěj už dnes patří k nejvytěžovanějším hráčům svého ročníku v lize a my věříme, že má předpoklady, aby se časem stal i jedním z lídrů celého mužstva a jeho role byla stále důležitější. Nepochybuji o tom, že může být i velkým vzorem pro další kluky v naší akademii. Jsme zkrátka rádi, že naše spolupráce bude pokračovat,“ dodal.

Šín v lize debutoval v únoru před dvěma lety. Od té doby zasáhl do 43 zápasů a vstřelil tři góly.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Kouč Baníku po derby s Karvinou: Několik slabších výkonů, vše nám trvalo dlouho

„Matěj Šín je bezesporu jedním z nejtalentovanějších hráčů své generace, což potvrzuje výkony v dresu Baníku i českých juniorských reprezentací. Řadí se mezi nejvýraznější tváře vyhlášené mládežnické akademie ostravského klubu, sám má k Baníku, jeho fanouškům i celému regionu obrovský vztah. Podmínky prodloužení kontraktu potvrzují pozici, kterou si Matěj svými výkony i morálním nastavením v klubu vybudoval. Matěj je jednoznačně hráčem s mezinárodním potenciálem, ale pro nejbližší období dává jeho spojení s Baníkem smysl všem stranám,“ řekl Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.