Šestatřicetiletý bývalý reprezentant a vítěz Ligy mistrů vyfasoval od disciplinární komise za „červený“ faul na slávistu Tomáše Součka ze šlágru se Slavií a následné běsnění směrem k rozhodčím trest na pět zápasů.

Bez své opory nastoupí Baník dnes, kdy se od 17 hodin představí v Mladé Boleslavi.

„Budeme oslabeni o Milana, což nám velí, abychom za něj zabojovali a všem ukázali, že navrchu nejsme náhodou. Máme tři útočníky, z toho si vybereme,“ říká trenér Baníku Bohumil Páník, který si nesmírně váží poslední velké výhry nad sešívanými.

Finále baseballové extraligy v Ostravě. Arrows Ostrava - Draci Brno.
Baseballisté Ostravy jsou poprvé mistry. Nepopsatelné, říká kapitán

Baník přetlačil lídra soutěže 2:1, přestože hrál od 15. minuty bez vyloučeného kapitána.

„Bylo to jedno z mých největších vítězstvích kariéry. Nám všem pomohlo. A díky tomu se stále držíme špičky, jsme blízko top mančaftům,“ pochvaluje si Páník, který je sám zvědav, jak se bude duel se Středočechy kvůli jejich nevyzpytatelnosti odvíjet.

Volební štáb ANO v Ostravě. Na fotografii vlevo hejtman moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, vpravo primátor Ostravy Tomáš Macura
VOLBY 2018 v kraji: atmosféra ve štábech, k urnám přišlo 40 procent voličů

„Boleslav, to je den a noc,“ má jasno Páník. „Spoustu gólů dává, stejně tak ale i dostává. Vyhraje, hned pak prohraje velkým rozdílem… Všechny zápasy jsou divoké. Hráče má výborné, do útočné fáze to umí, často skórují. V tom problém rozhodně nemají. Ale taky pravidelně inkasují. Budeme se snažit tam nějaký gól vstřelit,“ dodává Bohumil Páník.

Milan Baroš vlevo na snímku s Josefem Hušbauerem. Ilustrační foto ze zápasu Baník Ostrava - Slavia Praha, 30. září 2018.
Kapitán Baníku Baroš nenastoupí proti Karviné ani proti Plzni