Fotbalová asociace totiž poslala mezi nasazené právě pražskou Duklu na úkor brněnské Zbrojovky, která na jaře sestoupila z nejvyšší soutěže. Svaz ale proti předchozím obvyklostem a znění řádů upřednostnil v situaci, kdy v minulém kole vypadla Karviná, klub z Jilusky, jež aktuálně vede FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU.

Výsledek? Dukla narazila na přijatelnou Opavu, zatímco do Brna měla přicestovat silná Viktoria Plzeň. FAČR zvažovala různé varianty řešení, aby s ním souhlasily všechny dotčené kluby a zároveň aby nebylo právně napadnutelné.

„Omluva klubům i fanouškům je naprosto na místě. Opakování losu z důvodu pochybení lidského faktoru je vždy nemilé, ale není jiná možnost, jak věc řešit. Určitě budou přijata taková opatření, aby se to neopakovalo,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

„Bohužel došlo k mému chybnému výkladu článku z rozpisu soutěží o nasazování ve třetím kole MOL Cupu, kdy jsem rozhodl podle aktuální tabulky druhé ligy. Mezi vedoucími týmy druhé ligy Duklou a Vyškovem proběhl los, podle kterého jsem určil jako nasazenou Duklu,“ nastínil předseda Řídící komise TOP soutěží FAČR Martin Drobný.