Od pondělí 22. listopadu totiž mohou mimo jiné i na hromadné akce pouze osoby, které jsou očkovány, nebo v posledních 180 dnech prodělaly covid. Již nelze svou bezinfekčnost prokazovat negativním testem. A to se stalo problémem v očích fotbalových příznivců, jichž se to pochopitelně týká.

Rozhodčí Jan Petřík a záložník Baníku Ostrava Lukáš Budinský.
Emoce na Baníku! Ruka mimo vápno, Ndefe fauloval, řekl sudí. Kotel bouřil

„Očkovaní i neočkovaní napříč aktivními skupinami a fankluby Baníku se shodli, že pokud nebude možné vstoupit do ochozů také na základě negativních testů, zůstaneme společně za branami stadionů,“ informovali baníkovští ultras v pondělí po poledni na facebooku.

Zleva překonaný brankář Aleš Hruška z Plzně, radující se autor gólu Jiří Klíma z Baníku Ostrava.
Pokud jsme Plzeň měli porazit, mělo se stát teď, věděl střelec Baníku Klíma

Svůj názor fanoušci vyjádřili už dříve na tribunách, kdy se prezentovali transparenty „očkovaní, nebo ne, Baníčku milujeme tě“ a „Segregace není řešení“. „Pokud existují bezpečné způsoby, jak v ochozech společně fandit klubu který nás spojuje, nemůžeme přijmout nařízení, které fanoušky, potažmo celou společnost, rozděluje,“ napsali fanoušci na sociálních sítích.

Zároveň ale vyloučili, že by šlo o bojkot, o němž se v minulých dnech po vyhlášení opatření platných od pondělí mluvilo. „Je na nejlepším vědomí a svědomí každého Chachara, jak se v této situaci zachová,“ zakončili fanoušci, kteří už v minulosti Baník několikrát zpoza bran stadionů podporovali.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Viktoria Plzeň, 20. listopadu 2012 v Ostravě. (zleva) Jan Juroška z Ostravy a Jhon Edison Mosquera Rebolledo z Plzně.
Povedená stíhací jízda! Baník góly střídajícího Klímy zachránil proti Plzni bod

Po středečním derby čeká Baník výjezd i o víkendu, a to do Zlína. Na Městském stadionu ve Vítkovicích se svěřenci Ondřeje Smetany představí příští neděli proti Českým Budějovicím.