Od pondělí 22. listopadu totiž mohou mimo jiné i na hromadné akce pouze osoby, které jsou očkovány, nebo v posledních 180 dnech prodělaly covid. Již nelze svou bezinfekčnost prokazovat negativním testem. A to se stalo problémem v očích fotbalových příznivců, jichž se to pochopitelně týká.

„Očkovaní i neočkovaní napříč aktivními skupinami a fankluby Baníku se shodli, že pokud nebude možné vstoupit do ochozů také na základě negativních testů, zůstaneme společně za branami stadionů,“ informovali baníkovští ultras v pondělí po poledni na facebooku.

Svůj názor fanoušci vyjádřili už dříve na tribunách, kdy se prezentovali transparenty „očkovaní, nebo ne, Baníčku milujeme tě“ a „Segregace není řešení“. „Pokud existují bezpečné způsoby, jak v ochozech společně fandit klubu který nás spojuje, nemůžeme přijmout nařízení, které fanoušky, potažmo celou společnost, rozděluje,“ napsali fanoušci na sociálních sítích.

Zároveň ale vyloučili, že by šlo o bojkot, o němž se v minulých dnech po vyhlášení opatření platných od pondělí mluvilo. „Je na nejlepším vědomí a svědomí každého Chachara, jak se v této situaci zachová,“ zakončili fanoušci, kteří už v minulosti Baník několikrát zpoza bran stadionů podporovali.

Po středečním derby čeká Baník výjezd i o víkendu, a to do Zlína. Na Městském stadionu ve Vítkovicích se svěřenci Ondřeje Smetany představí příští neděli proti Českým Budějovicím.