Baníku vyšel vstup do utkání skvěle. Už v 9. minutě potáhl míč po pravé straně Fillo, odcentroval na Kuzmanoviče, který už uvnitř šestnáctky střelou z první otevřel skóre.

Brankář Jiří Pavlenka.
Brankář Pavlenka pro Deník: o narození syna, roli otce, Baníku i Brémách

Liberec měl do přestávky dvě dobré šance. Nejprve si za obranu zaběhl Koscelník, ale z úhlu minul, po střele Mary z osmi metrů zachránil domácí obětavým skokem Stronati.

Utkání 1. kola FORTUNA:LIGY: FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec, 13. července 2019 v Ostravě.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Severočeši se dočkali vyrovnání v 53. minutě. Fleišmanovu malou domů vystihl Pešek, udělal kličku Budinskému a přes vracejícího se obránce Baníku procpal míč do sítě.

V 74. minutě šel do padajícího míče v šestnáctce Smola, toho podle sudího Berky fauloval Karafiát, a Baník šel kopat penaltu. K ní se postavil Hrubý, ale trefil pouze břevno.

Předsezonní tisková konference FC Baník Ostrava, 10. července 2019 v Ostravě. Na snímku Marek Jankulovski.
Jak vybírá posily Marek Jankulovski? Musejí chtít hrát za Baník!

Ve čtvrté minutě nastavení pak přišel pro domácí šok. Na přímý kop si naskočil Potočný a zajistil Slovanu vítězství.

HLAS TRENÉRA:

Bohumil Páník (Baník Ostrava): "Hráli jsme špatný fotbal, gól nám ublížil. Začali jsme se bát, nechali jsme soupeře hrát. Přes to všechno jsme za stavu 1:1 mohli vstřelit druhý gól, ale nedali jsme penaltu a vyžrali jsme si to až do konce. Musíme se nad tím zamyslet, příště dostanou šanci zase jiní hráči. Kdo tu šanci chytí, bude mít možnost hrát."

Baník Ostrava – Slovan Liberec 1:2 (1:0)

Branka: 9. Kuzmanovič – 53. Pešek, 90.+4 Potočný. Rozhodčí: Berka – Kubr, Vaňkát. ŽK: Jánoš, Smola, Fleišman - Oscar, Breite, Potočný, Musa. Diváci: 7542.
Baník: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Hrubý (81. Baroš), Holzer (68. Granečný) – Kuzmanovič (58. Diop), Smola. Trenér: Páník.
Liberec: Nguyen – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Hybš – Breite, Oscar – Koscelník, Mara (86. Nešický), Pešek (65. Musa) – Potočný. Trenér: Hoftych.