Nechybělo ani skandování „my chceme Baník“, v diskusi s fandy pak byl trojlístek Filip Kaloč, Michal Frydrych a Jan Juroška. „Příjemné to není, ale patří to k tomu. Jsme favorité, hrajeme se Zlínem pohár. Když nepostoupíme je jasné, že jsou fanoušci naštvaní,“ uznal záložník Jiří Boula.

I on se proti organizovaně bránícímu sokovi těžko prosazoval. Zlín přijel do Ostravy po více než měsíci, a zatímco pod vedením Pavla Vrby to byl odevzdaný tým, mužstvo Bronislava Červenky bojovalo. Soustředěné, odvážné, disciplinované v defenzivě. Navíc podpořené skvělým gólmanem Dostálem, který sice neměl tolik práce jako v Olomouci, ale když se něco objevilo, zakročil.

V první půli chytil tutovku Almásiho, ve druhé pak šanci Buchty. Baník měl i několik dalších náznaků, ale často mířil nepřesně. Především Ewerton. „Ano, koncovka je bídná,“ věděl trenér Pavel Hapal. „První poločas byl velice slabý z naší strany směrem dopředu, i když jsme měli největší šanci Almásiho, který trefil gólmana. Ve finálce jsme jaloví, nemůžeme se do toho dostat, chybí nám možná trochu štěstí, ale hlavně přesnost,“ pokračoval.

„S hrou do bloku máme problém. Pokud nám mužstvo zaleze a kvalitně brání, tak je to potíž. Gólů moc nedostáváme, ale Zlín i minule Jablonec přijeli bránit a chodit do protiútoků,“ dodal Hapal.

Hostující kouč Bronislav Červenka byl spokojený. „V úvodu utkání jsme plnili pokyny, které jsme si dali v kabině a nepouštěli soupeře do velkých šancí. Pak jsme trošinku slezli dolů, propadali ze stran a Baník si vypracoval dvě tři velmi nebezpečné situace. Ve druhém poločase nasadil obrovskou sílu do útoku,“ poukázal na nasazení Tanka, Buchty a Šína.

My chceme Baník, skandovali fanoušci, kteří se pak hádali s ostravskými hráči. | Video: David Hekele

„Není jednoduché se ubránit a zůstat pořád aktivní nahoře. Přečkali jsme některé nebezpečné momenty a uválčili jsme to,“ oddechl si Červenka.

Baník Ostrava – FC Zlín 0:1 (0:1)

Branka: 41. Reiter. Rozhodčí: Starý – Hrabovský, Slavíček. ŽK: Kubala, Lischka (oba Baník). Diváci: 5062.

Baník Ostrava: Markovič – Juroška, Frydrych, Lischka, Kpozo – Fadairo (46. Buchta), Boula, Kaloč (46. Šín), Ewerton – Kubala (46. Tanko) – Almási (76. Klíma). Trenér: Hapal.

Zlín: Dostál – Reiter (69. Vukadinovič), Simerský, Didiba, Pidro – Fantiš, Bužek (81. Černín), Janetzký, Slončík (81. Tkáč), Dramé, (81. Bartošák) – Žák (87. Ndiaye). Trenér: Červenka.