Devětačtyřicetiletý dosavadní asistent Ondřeje Smetany přiznal, že na tým dolehla deka. „Jsme v křeči, což bylo v utkání s Hradcem patrné. Jsme na hřišti svázaní. To je bezesporu hlavní věc, na které se pokusíme pracovat,“ nastínil pro Deník Tomáš Galásek.

Slezané za sebou mají remízy s Libercem (1:1), na Slovácku (0:0) a právě s Hradcem Králové (0:0). Vedle toho padli ostudně doma s Karvinou (1:3) a na hřišti favorizované Sparty (1:2). To nakonec stálo místo Ondřeje Smetanu.

„Potřebujeme, ať si kluci zase více věří a jsou na hřišti sebevědomí a mají z fotbalu stejnou radost jako na podzim,“ uvedl Galásek s tím, že tým je připravený dobře.

„Ale dopadl na nás útlum z několika nepovedených zápasů,“ zmínil a nevyloučil změny v sestavě.

„Ty stejně musejí nastat i z vynucených důvodů, protože se nám vykartoval Lischka a zranil Svozil. Pořád je o co hrát, i když nám teď Slovácko uteklo. Za sedm utkání se dá ještě nahrát dost bodů,“ uzavřel Tomáš Galásek.

Aktuálně Baník ztrácí na čtvrté místo, na němž je Slovácko, a které by za určitých okolností mohlo být pohárové, osm bodů. Galáskovy svěřence čeká v základní části ligy v neděli venku Plzeň a příští středu doma Jablonec. Následně začne nadstavba, která určí konečné pořadí elitní šestky.