Vzešly z toho čtyři branky a základ pro výhru sešívaných (4:2). A to zrovna Chlumecký ještě dvě situace zachránil. „Do prvního poločasu jsme vstoupili přesně tak, jak jsme nechtěli. Co jsme měli na Slavii praktikovat, ona hrála na nás. Všude jsme byli druzí, prohrávali jsme osobní souboje, pozdě jsme si přebírali hráče. Prostě se to na nás valilo. Jeden útok za druhým, z toho pak pramenily naše chyby a šance Slavie,“ popsal svůj pohled.

Trenér Baníku Ondřej Smetana.
Kouč Baníku: Bojácní, pomalí, málo odolní. Otevřelo nám to oči. Co Lischka?

Pasivita, špatný pohyb, malá nabídka, pomalá hra. To byly podle něj důvody, že Ostravané za svým soupeřem zaostávali. „Jen jsme nakopávali balony, neměli jsme ty odražené, míč jsme nepodrželi, kolikrát jsme ho i předrželi a z toho pramenily chyby a šance,“ pokrčil rameny pětadvacetiletý zadák, který přišel v zimě.

„Určitě je lepší, že to přišlo teď, než v prvním mistráku. Na druhé straně ve druhém poločase jsme zlepšili všechno, bylo to znát, takže je od čeho se odpíchnout,“ dodal Martin Chlumecký, jež asistencí na gól Ekpaie přispěl ke snížení na 2:4.

Fotbalisté Baníku Ostrava v přípravném utkání proti Slavii v pražském Edenu.
Špatná generálka! Slavia trestala chyby Baníku, debakl odvrátili Klíma a Ekpai

O svém nasazení se od trenérů dozvěděl na sobotním tréninku. „Hodně si vážím, že jsem mohl nastoupit od začátku. Jarda Svozil je zkušený hráč, výborný kluk, ví na hřišti, co a jak, takže komunikace byla v pohodě. Hrálo se mi s ním dobře. Jsem za to rád, i když určitě by se generálka hodnotila lépe, kdyby se uhrál lepší výsledek,“ zalitoval.

„Na druhé straně první ostrý zápas je příští týden, já jsem přesvědčený, že síla kádru je tu daleko větší, než jsme v prvním poločase dnes předvedli. Věřím, že s Mladou Boleslaví to bude od začátku vypadat jinak,“ zakončil Chlumecký.