„Oba jmenovaní jsou hráči, o kterých jsme už věděli, že je u nás přivítáme. Oba spadají do naší představy o tom, jak chceme mužstvo pozměnit ve smyslu pohyblivosti, rychlosti a pracovitosti. Jsem rád, že jsou tady,“ řekl kouč Baníku Luboš Kozel.

Ten má nebo bude mít k dispozici kromě dvou nových tváří také několik navrátilců z hostování. O místo v sestavě se popere Denis Granečný (České Budějovice), Ondřej Chvěja (Vítkovice), Oleksander Azackij (Zlín) a Muhamed Tijani (Karviná).

V Baníku už naopak nebude pokračovat Milan Baroš, který ukončil kariéru. Václavu Procházkovi skončila smlouva a Robert Hrubý odešel na hostování do Jablonce. Již bez tohoto tria sehrají Ostravané první přátelský zápas v pátek 31. července v Nitře.

AKTUÁLNÍ KÁDR BANÍKU:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž, Radovan Murin.

Obránci: Martin Fillo, Jan Juroška, Jiří Fleišman, Jakub Pokorný, Oleksander Azackij, Patrizio Stronati, Denis Granečný, Jaroslav Svozil.

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Jakub Drozd, Daniel Holzer, Adam Jánoš, Ondřej Chvěja, Milan Jirásek, Filip Kaloč, Milan Lalkovič, Roman Potočný, Rudolf Reiter.

Útočníci: Nemanja Kuzmanovič, Tomáš Smola, Ondřej Šašinka, Tomáš Zajíc, Muhamed Tijani.