Hostům z Ostravy totiž znovu bude na Andrově stadionu patřit pověstná Severní tribuna, kde se vměstná téměř čtyři tisíce lidí. Výkop je plánován na 19 hodin. „Myslím si, že fanoušci Baníku budou velkým faktorem. Jezdí vždy v hojném počtu,“ řekl Deníku bývalý útočník Baníku Marek Heinz - CELÝ ROZHOVOR NAJDETE ZDE.

| Video: Youtube

Ostravané právě na Hané – a za velké podpory právě fanoušků – získali svůj poslední titul, když před více než sedmnácti lety v Olomouci vyhráli 1:0.

„Bylo to fantastické a pro mě speciální. Byla tu rodina, spousta kamarádů. René Bolf dával gól, měli jsme i další šance, k tomu neskutečná podpora fanoušků, protože se sice hrálo v Olomouci, ale na tribunách bylo asi sedmdesát procent baníkovců. Hodně jsme si pak užili cestu zpátky do Ostravy,“ vybavil si Heinz.

| Video: Youtube

Ať už při ligových duelech s domácí Sigmou, nebo ve finále poháru proti Slavii, využívali fanoušci Baníku masivní návštěvy k nápaditým choreografiím.

Ke vstupu na stadion je zapotřebí prokázat bezinfekčnost, což se dá udělat klasickým výčtem možností. Buďto potvrzením o očkování (14 dní od poslední dávky), maximálně 72 hodin starým antigenním testem, maximálně 7 dní starým PCR testem, případně potvrzením o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech - VÍCE ZDE.