Předchozí
1 z 16
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Tak jako v předchozích zápasech téměř bez zákroku, s gólem dělat mnoho nemohl. O to více si zahrál nohami. Ať už v rozehrávce, nebo pomáhal stoperům eliminovat dlouhé míče Sigmy za obranu.

GIGLI NSUNGANI NDEFE 

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Přes jeho stranu zejména v první půli Olomouc útočila, nakonec dostal po jednom zákroku žlutou kartu a už si dával větší pozor, aby nemusel jít do nějaké ošemetné situace. V honbě za vyrovnáním vystřídal také posty pravého i levého záložníka.

JAROSLAV SVOZIL

Jaroslav SvozilJaroslav SvozilZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Až na jednu minelu z druhého poločasu, kdy šanci domácích hasil jeho parťák Lischka, podal spolehlivý výkon. Proti minulým utkáním častěji volil s míčem na noze jednoduchost a prostě ho poslal dopředu. Vyfauloval se na něm Zifčák.

DAVID LISCHKA 

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Místo rozehrávky po zemi často nakopával míče na Almásiho, ale dozadu si vše vzorně plnil. Vyhrával souboje. Jednou napravil chybu kolegy Svozila.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Levý obránce podal svůj obvyklý standard. Dvakrát zkoušel také vystřelit, jednou mu ránu domácí obrana zablokovala, podruhé mířil hodně mimo. Po jeho zbytečné ztrátě měl velkou možnost v prvním poločase Růsek.

YIRA COLLINS SOR

Yira SorYira Collins SorZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Byl vidět, podle trenéra Smetany podal jeden z nejlepších výkonů. Po jeho centru si málem Sigma vstřelila vlastní branku. Jeho známku však sráží dvě velké hrubky. U inkasované branky nepohlídal náběh střelce Hály, ve druhé půli pak jen díky benevolenci rozhodčího nešel po druhé žluté kartě do sprch.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Působil na velké ploše, opět se zapojoval do obranné a útočné fáze. Jednou se dostal k nebezpečnému zakončení, ale olomoucká obrana i brankář Macík dobře reagovala.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

V první půli zabránil několika atakům Sigmy a dokázal získat řadu míčů. Postupem času ale jeho defenzivní pojetí přestalo být při záporném skóre zápasu na hřišti pro Baník potřeba a tak šel do hry ofenzivnější Budínský.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Dlouho neviditelný hráč, který měl na kontě akorát centr na hlavu Almásiho. Nakonec mohl vyrovnat, ale v jedné z větších možností, které Baník měl, místo práce pro brankáře Macíka ohrozil vlastní fanoušky na Severní tribuně. Dvacet minut před koncem střídal.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

V prvním poločase nebyl příliš vidět, s výjimkou dvou hlaviček do náručí brankáře. Nedařilo se mu ani udržet míče vepředu, což tlumilo snahu Baníku o tlak. Po pauze to bylo lepší, zaměstnával obranu soupeře, až nakonec v 84. minutě hlavou skóroval.

DYJAN CARLOS DE AZEVEDO

Dyjan Carlos de AzevedoDyjan Carlos de AzevedoZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Jeho příchod dvacet minut před koncem pomohl ještě víc rozhýbat hru Baníku, vrcholem pak byl jeho měkoučký centr, který do sítě Olomouce umístil Ladislav Almási. O podobnou věc se pak De Azevedo pokoušel znovu, ale tentokrát bez úspěchu.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Druhé kladivo, které mělo přinést ještě více tvrdosti a vyhrávat osobní souboje ve vzduchu. Výraznější stopu během dvaceti minut na hřišti ale útočník nezaznamenal.

ROMAN POTOČNÝ 

Roman PotočnýRoman PotočnýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Jak je u něj v posledních zápasech časté, snaha a bojovnost se mu upřít nedají. Tentokrát mu ale scházela větší pohotovost a dobré technické provedení určitých situací.

JAN JUROŠKA

Jan JuroškaJan JuroškaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V 64. minutě přišel na hřiště a okamžitě se zapojil do hry. Na pravé straně byl aktivní, snažil se něco vymyslet, centroval. V závěru se sice procpal do zakončení, střela levačkou však byla spíše uspěchaná, než promyšlená. Podle toho dopadla.

LUKÁŠ BUDÍNSKÝ

Lukáš BudínskýLukáš BudínskýZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Na hřišti vystřídal Kaloče a trenéři si od něj nejspíš slibovali myšlenku, přihrávku, či zakončení, které by zaskočilo a překonalo ostražitou defenzivu Sigmy. Nic takového se nedostavilo. Bývalý hráč Karviné či Mladé Boleslavi nebyl na ploše nijak cítit.