"Bylo to strašně těžké utkání. Jablonec bude znovu nahoře, mají kvalitní tým a opravdu to tam dal pan Rada do kupy. Bylo to o prvním gólu. Kdyby ho dali oni, už bychom to jen těžko otáčeli. Naštěstí jsme ho dali my a pak už to takticky zvládli," řekl Baroš.

V dalším kole se představí Baník, který porazil Severočechy po osmi letech, na hřišti Slovácka, kde v minulé sezoně utrpěl debakl 2:5.

"Nesmíme teď ustoupit z cesty. Na Slovácku jsme loni vybouchli, což už se nesmí opakovat. Je potřeba se dobře nachystat a předvést daleko lepší výkon," dodal Milan Baroš.HLASY TRENÉRŮ:


Bohumil Páník (trenér Baníku):

„Dnes to nebyl moc líbivý fotbal, ale takhle kostrbatý bývá začátek soutěže vždycky. Byl proti nám obrovsky těžký soupeř, který jasně vyhrál jarní tabulku. Viděl jsem asi sedm jejich zápasů, protože vždycky jsme měli soupeře po nich, takže načtené jsme je měli. Kdybychom to otevřeli, bylo by zle. Na začátku jsme přečkali jejich brejky, to bylo štěstí. My jsme to jednou šťastně dohráli, hodně si toho ceníme. Jen do půlnoci budeme myslet na výhru, od úterý zase pracujeme na Slovácku, kde Baník loni vybouchl.“

Petr Rada (trenér Jablonce):

„Náš výkon nebyl optimální, bylo tam hodně ztrát. Na začátku jsme měli velkou šanci Doležala, pak nás domácí zatlačili, byli důraznější. Hned po změně stran jsme měli další velkou šanci Jovoviče, ale opět jsme neproměnili a pak ještě znovu Doležal ve skluzu na konci netrefil. Pokud na Baníku nedáte aspoň jednu šanci, je to složité, protože oni si v domácím prostředím vždycky něco vytvoří. V tom jsou silní. Tentokrát to byl rohový kop, který jsme bohužel neodvrátili a pak už jsme měli málo času, navíc domácí hráli chytře. Mrzí nás to, ale nedá se nic dělat.“

FC Baník Ostrava - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 81. vlastní Holeš. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Flimmel. ŽK: Kubista, Jovovič, Doležal (všichni Jablonec). Diváci: 8869.
Baník: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jirásek, R. Hrubý (54. Jánoš), Granečný (68. Holzer) - Baroš (90. Pokorný), Diop. Trenér: Páník.
Jablonec: V. Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek (87. Chramosta) - Masopust, Trávník (85. Ikaunieks), Kubista, Považanec, Jovovič (70. Acosta) - Doležal. Trenér: Rada.