Součástí programu slavnostního otevření byla i škola čepování piva. Přítomni byli i bývalý útočník Václav Svěrkoš a současný majitel klubu Václav Brabec. Oba sem přišli i kvůli fanouškům.

19. kolo utkání Fortuna: ligy mezi FC Baník Ostrava - FK Jablonec. 11. února 2023 v Ostravě.
Baník před Jabloncem: o třetí flek, doma bez prohry i kapitán mistrů na hraně

Grilovaná vepřová kýta z ofyru s křenem, hořčicí a zelím, grilovaná baníkovská klobása, domácí hranolky, ale také například speciality jako argentinské empanades s vepřovým masem, mexická quesadilla, nachos nebo například tradiční bramboráky nebo langoše. Část nabídky, která byla v nově vytvořeném prostoru k vidění a ochutnání.

Improvizovaná hospoda

V blízkosti byla i improvizovaná hospoda, kde bylo možné se podívat, jak se správně čepuje pivo. A pozor! Do skla. Baník se tímto stal prvním klubem v Česku.

VIDEO: Václav Svěrkoš 

Zdroj: David Hekele

Akce vzbudila nemalý zájem, řada fandů nakonec dlouhou frontu opustila, když zjistila, že se na ně nedostane do 17 hodin. Šedesát minut před výkopem začíná zápasový režim a muselo se čepovat klasicky do kelímků.

Hned vedle odpovídal na otázky „spíkra“ někdejší reprezentační útočník Václav Svěrkoš, jenž se zároveň podepisoval fanouškům. Někdejší střelec Baníku, německého Mönchengladbachu, francouzského Sochaux, či národního týmu příští středu oslaví čtyřicáté narozeniny (Deník s ním už brzy přinese obsáhlé rozhovory formou textu i podcastu - pozn. red.)

Václav Brabec: Příště hostíme Spartu

„Chceme domácí utkání co nejvíce zatraktivnit, široká nabídka zajímavých pokrmů a specialit patří k fotbalové kultuře, pakliže chceme dělat fotbal pro celé rodiny, party přátel nebo i jednotlivé fanoušky, kteří se rádi dobře najedí. Samozřejmě uvažujeme o tom, že budeme Food zónu připravovat pro každý další domácí zápas, bude-li o ni zájem,“ uvedl už dříve k Food zóně pro klubový web marketingový a PR ředitel Baníku Matěj Šturala.

Fanoušci Baníku při rubrice Nedaleko od Ostravy.
Žije v Teplicích, fandí Baníku. Nikdo mi nevěří, líčí. Parťák: Mluví jak Pražák

Svěrkoše pak i mikrofonu vystřídal majitel Baníku Václav Brabec, který si Food zónu v areálu Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích rovněž pochvaloval.

„Jsem rád za ten zájem. Byl jsem překvapen, že se do toho kluci v klubu pustili, protože je to práce navíc, za což bych jim chtěl poděkovat. Jablonec možná není úplně atraktivní tým, ale příště tady máme Spartu, věřím, že bude vyprodáno, a že tento předzápasový program zase trochu posuneme vpřed,“ řekl k fanouškům mimo jiné šéf Baníku.