Předchozí
1 z 14
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Naposledy jeho chyby Baník na Letné potopily, tentokrát tým držel. Při ráně Karabce mu pomohla tyč, pak tým zachraňoval proti šancím Peška, Hložka, či v závěru Haraslína. S góly mohl kapitán slezského celku jen těžko něco dělat.

GIGLI NDEFE

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: Deník/VLP Externista

- 4 -

Dopředu nevýrazný, dozadu mu ve spolupráci s aktivním Höjerem hodně motal hlavu talentovaný Hložek, který se přes něj prosadil k několika centrům, nebo nebezpečným akcím. Jeho dřívější forma a jistota jsou pryč.

JAKUB POKORNÝ

Jakub PokornýJakub PokornýZdroj: FC Baník Ostrava

- 5 -

Výbuch! V úvodu sice srazil nebezpečnou hlavičku Hancka, ale od konce prvního poločasu už lepil chybu na chybu. Nejistým počínáním umožnil šanci Hložka, u prvního gólu špatně odkopl míč, u druhého i přes velké držení zase neuhlídal Čvančaru.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

S rychlonohým Peškem, později Haraslínem, měl hodně práce. Několikrát mu běhaví soupeři zatopili, většina nebezpečných útoků v první poločase, a ve výsledku i všechny góly, šly přes jeho levou stranu. Zejména u třetí trefy mohl pomoci. Stejně jako Lischka ale neměl hlavičkujícího Čvančaru, míč, ani zabíhajícího Haraslína.

DAVID LISCHKA

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

 - 4 -

V prvním poločase odvrátil z vlastního pokutového území několik nebezpečných míčů, blokoval střely. Většinu zápasu zvládl slušně, jenže klíčová byla poslední fáze, v níž vyhořel. Brejk po jeho podklouznutí Karabec nevyužil, stejně jako jím neobsazený Čvančara střelu do prázdného branky po centru Hložka. U třetí branky nešel do souboje s Čvančarou, ani neubránil Haraslína.

LADISLAV TAKÁCS

Ladislav TakácsLadislav TakácsZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Stejně jako Almási šel na hřiště ve 46. minutě. Více než Boula se chtěl zapojovat do rozehrávky, tvorby hry směrem dopředu. Svým zakončením ale Heču nevystrašil. Často byl sparťany faulován.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

V prvním poločase byl aktivní, chtěl něco vymyslet a po faulu na něj dostal v úvodu Höjer žlutou kartu. V šanci však nebyl, ani ji nevytvořil. Vše se změnilo po pauze, kdy totálně odešel, nestíhal ani kvalitně bránit a nakonec byl po hodině hry ze hřiště stažen.

JIŘÍ BOULA

Jiří BoulaJiří BoulaZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3/4 -

V defenzivě pracovat poctivě, připsal si několik obranných zákroků a přes i jím zahuštěný střed se Sparta těžko prosazovala. Snažil se i o rozehrávku, směrem dopředu ale už to taková sláva nebyla. Možná i proto po inkasované brance v poločase střídal.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 3/4 -

Vyslal do nadějné pozice Smékala, později sám zakončoval, ale z dálky a nepřesně. Platný byl i při bránění, právě on zabránil v úvodu zakončení Čvančary do prázdné branky. Na druhé straně možná mohl tvrději dostoupit Peška před první brankou. Jeho odchodem Baník ztratil na aktivitě při napadání obránců Sparty.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Jako první z týmu hostů se pokusil o střelbu, mířil však hodně mimo. Dostal se i do jiných ofenzivních situací, ale nedotáhl předfinální fázi. Chybu udělal u úvodní branky, kdy neuhlídal Krejčího. Po zákroku zezadu na Peška obdržel žlutou kartu.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 - 

Navrátilec po trestu za žluté karty pracoval, napadal, ale vyjma zablokovaného zakončení v úvodu nebyl ve hře příliš vidět. A to ani po příchodu Almásiho, s nímž se snažil kombinovat, ale nikam to nevedlo. Stejně jako pokusy se prosadit individuálně.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

- 3/4 -

Vrátil se po zranění, do hry zasáhl hned po přestávce, aby zvýšil údernost ofenzivy Baníku, jenže dlouho nebyl znát. Vyhrál sice pár soubojů, sám si ale nic nevytvořil a podporu ostatních příliš neměl. V závěru vystihl rozehrávku Heči a vstřelil svůj 14. gól v sezoně.

PETR JAROŇ

Petr Jaroň, útočník Baníku Ostrava (21. 2. 2022).Petr JaroňZdroj: FC Baník Ostrava

- 3/4 -

Patrně kvůli zranění z utkání s Jabloncem dostal až závěrečných třicet minut. Stejně jako v předchozích zápasech ukázal odvahu, že se nebojí ani jména, jako je Sparta. K výraznější příležitosti to však nevedlo, naopak na jeden brejk namazal domácím.

DANIEL SMÉKAL

Daniel SmékalDaniel SmékalZdroj: FC Baník Ostrava

- 3/4 -

Po návratu Klímy do sestavy se tentokrát postavil na kraj, a vedl si solidně. Jedinou šanci měl hned na začátku po přihrávce Kuzmanoviče, kdy byl v dobré pozici, ale čas na střelbu prováhal. Před druhým gólem neubránil centrujícího Wiesnera.