Předchozí
1 z 14
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Překvapivě neměl tolik práce a zákroků, jak se předpokládalo. V první půli řešil jen propagační střely Usora a Oscara, na břevno Lingra, či hlavičku spoluhráče Almásiho dosáhnout nemohl. Je otázkou, zda z jeho pohledu šlo něco dělat s druhým gólem Slavie.

MICHAL FRYDRYCH

Michal Frydrych (FC Baník Ostrava)Michal FrydrychZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Po osmi letech proti Slavii, kde získal tři tituly a hrál Ligu mistrů. Sentimentu ani atmosféře ale nepodlehl. Posbíral a odvrátil řadu důležitých míčů, vyhrával souboje, na brankové čáře zachránil jistý gól, nebál se ani rozehrávky a sám mohl i skórovat. Povedené!

KAREL POJEZNÝ

Karel PojeznýKarel PojeznýZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

I druhý ze stoperů podal jistý výkon. V soubojích si počínal sebevědomě, stejně jako s míčem u nohy. Nejednou šel do riskantnějšího, ale fotbalovějšího řešení, které udrželo míč na kopačkách Baníku.

GIGLI NDEFE

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: Deník/VLP Externista

- 3 -

Po jednozápasové pauze nastoupil opět v základní sestavě a byl u nejdůležitějšího momentu zápasu. V 73. minutě mu přišlápl v souboji nohu Olayinka, sudí akci nepřerušil a o 16 vteřin později se Slavia radovala z vítězného gólu. Jinak v defenzivě kvalitní, dopředu se tolik nedostával.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Výkon jako na houpačce. V úvodu chyba, po které mohl být rád, že Lingr nevytěžil víc, než střelu vedle. Slavia využívala jeho stranu k ofenzivním výpadům, zkušený zadák se však zlepšoval. Ve druhé půli krásnou hlavičkou vyrovnal, zastavil několik útoků domácích, ale právě skrze něj si našel Jurásek cestu k vítězné brance.

CADU

CaduCaduZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Ze základní sestavy nejslabší článek. Poněkolikáté. Vyjma jednoho zakončení po rohovém kopu, jež mu zablokovali slávisté, směrem dopředu téměř neexistoval. Výraznější byl při defenzivní práci, Ndefemu vypomáhal. Za faul na Juráska dostal žlutou kartu.

ELDAR ŠEHIČ

Eldar Šehič (FC Baník Ostrava)Eldar ŠehičZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Nelehký úkol, kdy měl nahradit Srdjana Plavšiče, zvládl. Byl aktivní, v nábězích a zkoušel využít některý z brejků. Mnohdy ale místo toho, aby zužitkoval svou rychlost ve sprintu, tak zastavil, a protihráče překonával ze stoje. Měl největší šanci Baníku, asistoval u gólu, cenný byl ale i svou prací směrem dozadu.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Tentokrát nebyl tolik vidět, jako v předchozích zápasech. Snažil si najít své místo, ale k finální přihrávce, nebo ohrožení Koláře se nedostal, často jeho snaha končila v soubojích i proti přesile. Slavia se na jednoho z nejnebezpečnějších baníkovců dala pozor.

JIŘÍ BOULA

Jiří BoulaJiří BoulaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Přišel na plochu místo Filipa Kaloče. Během půlhodiny na hřišti výraznější chybu neudělal, stejně jako ale ani nic, co by zasáhlo do průběhu utkání ve prospěch Baníku. Do obrany si své poměrně splnil, chtělo by to ale hrát i víc dopředu.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 - 

Jestli by někdo z aktérů mohl být nazván smolařem, byl by to právě kapitán české jednadvacítky. V úvodu viděl po zákroku na Olayinku žlutou kartu, stejného hráče po pauze trefil do obličeje, byť asi nechtěně. Vrcholem pak byl vlastní gól. Asi aby nebyl vyloučen, šel neobvykle v 59. minutě ze hřiště.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

S míčem se nepotkával tolik, jako v předchozích zápasech. Stopeři mu věnovali patřičnou pozornost, přihrávky, nebo pasy dostával často do složitých pozic. Přesto měl míč vepředu podržet víc. Připravil tutovku Šehičovi, sám měl dvě poměrně nadějné příležitosti, blíže měl však kuriózně k překonání Laštůvky.

PETR JAROŇ

Petr Jaroň, útočník Baníku Ostrava (21. 2. 2022).Petr Jaroň.Zdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Moc se to nezmiňuje, ale právě ztráta míče ostravského mladíka nastartovala akci Slavie, která přes střet Ndefeho s Olayinkou došla k vítěznému gólu Juráska. Snaha provětrat domácí obranu se mu upřít nedala, ale někdy šlo víc o naivitu, než reálnou šanci v průniku uspět. Na konci se ke střele dostal, Kolář byl na místě.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 - 

Na kreativitu a myšlení technického záložníka trenéři jistě spoléhali, vyloženou šanci ale neměl, ani nevytvořil. Často ovšem byl u míče, táhl hned několik brejků. Celkově působil na velkém prostoru, zapamatovatelný moment však nepřinesl.

ROBERT MIŠKOVIČ

Robert MiškovičRobert MiškovičZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Přišel na hřiště za vyrovnaného stavu, měl pravděpodobně pomoci alespoň uhájit remízu a zisk jednoho bodu, což se po chvíli změnilo. Kuzmanoviče se mu nahradit moc nepovedlo, takřka nebyl vidět.