Předchozí
1 z 13
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Opět klíčový muž Baníku. V úvodu zneškodnil nebezpečnou střelu Cedidly, ve druhé půli pak zakončení Janetzkého. To už vstřebal atak Silného, za který byl útočník Zlína vyloučen. O nulu osobnost ostravského celku připravil až později Kolář.

GIGLI NDEFE

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: Deník/VLP Externista

- 4 -

Přišel na hřiště v poločase a v podstatě pokračoval v tom, jak opouštěl scénu v Ďolíčku. Nemastný neslaný výkon korunoval zběsilým – a možná trochu nešťastným – zákrokem v závěru na Čanturišviliho, za který byl vyloučen.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Do třetího zápasu musel počkat produktivní obránce na svůj první kanadský bod v sezoně. Asistoval u gólu Frydrycha. Ve druhé půli mu jeho bombu Zlín včas zablokoval. V defenzivní práci si ale několikrát nepočínal nejlépe a hosté měli šance. On pak neubránil u jediného gólu Zlína Koláře.

MICHAL FRYDRYCH

Michal Frydrych (FC Baník Ostrava)Michal FrydrychZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Třetí utkání, první gól. Ve 14. minutě si našel přímý kop Fleišmana a otevřel skóre. Při standardních situacích byl nebezpečný, v defenzivní práci pak spolehlivý, byť by si mohl počínat důsledněji. Razantní zlepšení proti minulým zápasům.

JAKUB POKORNÝ

Jakub PokornýJakub PokornýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Nenápadný muž, jehož práce není na první oko patrná, je však důležitá. Jistil záda ofenzivním spoluhráčům, stoperům pak pomáhal s rozehrávkou a výstavbou hry. Nejvíc to ukázal při třetím gólu, kdy svým pasem oslovil Jaroně.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Ve dvojici s Pokorným dostal patrně více ofenzivních úkolů a snažil se je plnit. Po práci Sanneha střílel z úhlu, nedlouho poté krásným pasem asistoval u gólu Jaroně. Chtěl tvořit, zároveň jeho síla byla znát i při bránění.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Jako obvykle toho hodně naběhal, podstoupil řadu soubojů, bojoval, zkoušel se prosadit i individuálně, ale jinak moc vidět nebyl. Podobně jako Klíma zůstal za očekáváním.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Svou rychlostí dělal defenzivě Zlína nemalé potíže. Už v úvodu nadějně centroval, zároveň zvládal ale i velmi dobře bránit. Po nahrávce Jaroně skóroval, ofsajd ho pak připravil o trefu ve druhém poločase.

MUHAMMED SANNEH

Muhammed SannehMuhammed SannehZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Poprvé od května 2021 v základní sestavě Baníku a nevedl si špatně. Zachytil několik slibných útoků Zlína, a snažil se podpořit ofenzivu. Z faulu na něj vznikla standardka a první gól, v 19. minutě vytáhl vypíchnutím do šance Kaloče, ale patrně si při tom poranil tříslo a v poločase šel ze hřiště.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 - 

Pan Neviditelný. Výkonem opět neoslnil, navíc nepřidal žádný zapamatování hodný moment, byť snaha něco na hrotu udělat se mu upřít nedá, ale ztrácel míče. Zápasem tak nějak proplouval, čehož si Pavel Vrba všiml a v 66. minutě ho stáhl.

KAREL POJEZNÝ

Karel PojeznýKarel PojeznýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Ligovou premiéru v základní sestavě Baníku zvládl. V úvodu sice umožnil laxní rozehrávkou šanci Cedidlovi, ale v dalším průběhu utkání si byl jistý. Opět se nebál tvořit a hrát konstruktivně i ve složitějších situacích. Měl by ale lépe dostupovat soupeře.

PETR JAROŇ

Petr Jaroň, útočník Baníku Ostrava (21. 2. 2022).Petr JaroňZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Hrdina Baníku. Zlínskou obranu proháněl už od prvních chvil, využíval k tomu své výborné zrychlení. Ve 34. minutě prokázal i klid v koncovce při své první ligové brance, o něco později pak asistoval u trefy Buchty. Na tomhle se dá stavět!

MUHAMED TIJANI

Muhamed Tijani (FC Baník Ostrava)Muhamed TijaniZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 - 

Snažil se bojovat, pral se s obranou soupeře, ale stejně jako Klíma, ani on se nijak výrazněji neprosadil.