Předchozí
1 z 11
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Naprostá jistota! Zneškodnil několik šancí Sparty, především hlavičku Čvančary a v závěru pokus osamoceného Minčeva. Sebevědomě si chodil i pro centry, dodával obráncům před sebou klid. S gólem mnoho dělat nemohl.

GIGLI NDEFE

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: Deník/VLP Externista

- 3 -

Smolař. Nejprve po jeho domnělém kontaktu s míčem sudí nařídil rohový kop, z něhož Sparta skórovala. Navíc střelu Sadílka rukou nešťastně tečoval mimo dosah Laštůvky. Jinak ale odehrál dobrý zápas, několikrát v defenzivě hasil možné nebezpečí.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Stejně jako Boula si počínal poctivě v defenzivě, nedával Spartě možnost projít středem hřiště. Zároveň měl být mozkem směrem dopředu. V prvním poločase vymýšlel, jednou táhl nadějný brejk, ale nic z toho nebylo. Po pauze se trochu vytratil, přesto měl jednu možnost, po centru Plavšiče ale nezakončil.

CADU

CaduCaduZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Na začátku zápasu počítal spíše fauly, ale postupně se dostal do hry. Několikrát přenášel hru na opačnou stranu, nic z toho ale nebylo. V obraně však poctivý, Sparta zároveň věděla, že si na jeho výpady musí dát pozor.

JIŘÍ BOULA

Jiří BoulaJiří BoulaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V úvodu zápasu zablokoval několik nahrávek i střel Sparty, celkově držel střed hřiště do defenzivy velmi dobře a tudy se domácí prosazovali jen složitě. Po odrazu Daňkova odkopu od něj začala akce vedoucí k vyrovnání. Rozhodně zaujal.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

U zkušeného obránce je znát v poslední době zlepšení proti úvodu sezony. Čekalo se, jak si poradí s Janktem, nebo Daňkem, ale matador to zvládl. Do ofenzivy se příliš nedostal. Penaltu domácí chtěli po jeho prošlápnutí Mejdra. V závěru byl střídán pro zranění kolene.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

I na Spartě si udržel svůj standard, opět patřil k tomu nejlepšímu na straně Baníku. Běhal, napadal, vymýšlel, k zakončení, nebo zajímavé nahrávce se však nedostal. Jako obvykle cenný i při práci do obrany, zejména v závěru.

MICHAL FRYDRYCH

Michal Frydrych (FC Baník Ostrava)Michal FrydrychZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Jen potvrdil, že od návratu do základní sestavy se postupně zlepšuje. Až na výjimky neprohrával osobní souboje, byl důrazný, sebevědomý. Nabízel se i při rozehrávce, byť často volil nákop dopředu, než kombinaci. Nabírá solidní formu.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 - 

Byl v těžké pozici. Dlouho se rval vesměs osamocený s obránci Sparty, chyběla mu větší podpora spoluhráčů. Klíčový moment si nechal na 46. minutu, kdy dokonalým obstřelem překonal Kováře. Třetí gól v sezoně, opět venku, a znovu stačil na remízu.

DAVID LISCHKA

David LischkaDavid LischkaZdroj: Deník/VLP Externista

- 2 -

Hlavní strůjce vzepětí Baníku! Po týdnech na marodce se vrátil, odehrál tři zápasy, a Ostravané inkasovali jediný gól. Ani pod tlakem se nebál konstruktivní rozehrávky, byť i u něj by se našly chyby, byl si jistý v soubojích. V závěru zablokoval ránu Čvančary.

SRDJAN PLAVŠIČ

Srdjan PlavšičSrdjan PlavšičZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Vědělo se, že srbský křídelník prožije na Letné peklo. Tribuny jej při každém doteku častovaly pískotem, sprostým skandováním, a kdykoli mu byl odebrán míč, aplaudovaly. Rozhodit se ale nenechal, a pokud měla defenziva Sparty z někoho velkou hlavu, byl to on, byť několikrát míč ztratil. I v nebezpečném prostoru.