Další

VIKTOR BUDINSKÝ

Brankář Baníku Ostrava Viktor Budinský.Viktor BudinskýZdroj: Deník/Lukáš Kaboň

- 2 -

Znovu neudržel čisté konto, ale patřil k důležitým mužům Baníku. V prvním poločase tolik práce neměl, ovšem včas vyběhl na Van Burena. Oplýval jistotou, po pauze pak chytil tutovku Vaise i střelu Mršiče. S gólem nic dělat nemohl, byť si na míč sáhl.

GIGLI NDEFE

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

Svými náběhy využíval, že Dynamo hrálo na tři stopery a na krajích nechávalo volný prostor. Při první brance chytře pustil míč na Tetoura, po faulu na něj skóroval ze standardky Fleišman, měl řadu nebezpečných akcí. Byl bezchybný při hře dozadu.

JAROSLAV SVOZIL

Jaroslav SvozilJaroslav SvozilZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

V prvním poločase neměl v defenzivě moc co na práci, tak se zabavil tím, že vymýšlel ofenzivní výpady. Byl na startu první gólové akce, zakládal i další útoky. V závěru, ač byl Baník pod tlakem, podpořil rychlý brejk a narazil na gól Kuzmanovičovi.

DAVID LISCHKA

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Takový zápas potřeboval! Neměl sice tolik práce, jako v předchozích utkáních, ale nechyboval, působil jistě a to mu může dodat potřebné sebevědomí do zbytku podzimu. Skvěle eliminoval hostující hrozbu Basseyho. Po jedné ze standardek měl tutovku.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

Jeden z hrdinů Baníku! Skvělým přečtením situace a zahráním přímého kopu docílil gólu na 2:0, na konci poločasu pak zabránil v trefě do prázdné branky Van Burenovi. Zastupující kapitán odvedl svůj standard, na který jsou fanoušci u zkušeného obránce zvyklí.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Ve středu hřiště sice byl Baník početně slabší, o to víc možná vynikl jeho výkon. Dozadu toho hlavně v prvním poločase mnoho neměl, realizoval se tak v útoku. Třeba luxusní nahrávkou na gól Buchtovi. V závěrečné půlhodině se i on zatáhl a vyklidil střed pole.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Baník více využíval De Azeveda, ostravský mladík se tak nedostával až tolik do hry tolik, jak by se očekávalo a asi i hodilo. Přesto stihl vstřelit gól. Po skvělé přihrávce Kaloče přeloboval brankáře Vorla. V 61. minutě šel ze hřiště, nahradil ho Sor.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

V takovém typu zápasu jen vyčnívala jeho fotbalovost. Neustále se spoluhráčům nabízel do kombinace, vymýšlel narážečky, průnikové přihrávky, chtěl dostávat ostatní do šancí. Byl autorem nahrávky na první gól.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Po příchodu na hřiště bojoval, rval se, a to jak při ofenzivní činnosti, tak i při té obranné. Na víc se ale v zataženém bloku Baníku dlouho nezmohl. V závěru alespoň úspěšně zakončil brejk, kterým pečetil vítězství Slezanů v poměru 4:1.

LUKÁŠ BUDÍNSKÝ

Lukáš BudínskýLukáš BudínskýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Ani tento zápas si kreativní záložník do paměti ničím nezapíše. Tak trochu se stejně jako ostatní střídající hráči svezl na téměř rozhodnutém osudu duelu. V určitých momentech hru Baníku alespoň uklidnil, nebo naopak podpořil protiútok.

DYJAN CARLOS DE AZEVEDO

Dyjan Carlos de AzevedoDyjan Carlos de AzevedoZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

Skvělý výkon! Mnohdy náladový Brazilec dal vzpomenout na doby, kdy patřil k nejlepším hráčům Baníku i ligy. Aktivní, stálé nebezpečí pro obranu soupeře, kterou větral. A hrál i týmově. Zaslouženě si při střídání v 82. minutě vyslechl aplaus publika.

YIRA SOR

Yira SorYira SorZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V situaci, kdy Dynamo tlačilo a vyvíjelo tlak na zdramatizování zápasu, měl úspěšný žolík z minulých utkání uplatnit svou rychlost a utéct do šance. Moc možností neměl. Buď jeho brejk skončil v rohu hřiště, případně nepřesnou nahrávkou, či střelou.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

Poslední čtyři zápasy, čtyři branky. Vizitka letní posily Baníku. Navíc ve Zlíně se netrefil, ale zařídil penaltu. A nemuselo zůstat jen u toho, měl i další možnosti, třeba po pasu Lischky. Zapojoval se do kombinace, spolupráce s Almásim i dalšími mu vyhovuje.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Sice neskóroval, vytvářel ale šance a prostor spoluhráčům. A když už se do velké příležitosti dostal, jako na začátku druhého poločasu, vychytal ho Vorel. Svým pohybem byl neustálým nebezpečím pro obranu soupeře, připravený kdykoli udeřit.