„Podle informací, které mám, zůstanu minimálně do léta. A pak se uvidí. Teď jsem rád, že jsem se připojil k týmu,“ řekl pro klubový web Plavšič v úterý, kdy absolvoval v Ostravě v rámci zimní přípravy první společný trénink.

Plavšič je v Baníku na hostování ze Slavie, která si ho mohla na jarní část ligy stáhnout zpět. To ale Pražané neudělali. Šikovný srbský štírek tak zůstává v Baníku, kde si od prvního podzimního zápasu získal příznivce Ostravy.

„Ano, hodně fanoušků mi psalo, abych tady zůstal. Já se tu cítím super. Hrajeme dobrý fotbal a jsou tu výborní kluci. Líbí se mi tady, jsem tu šťastný. Důležité je, že hraju a že pomáhám klubu i sobě,“ prohlásil Plavšič.

Jak strávil v prosinci volné dny? „Byl jsem doma v Novém Sadu. Mám těhotnou ženu, čekáme miminko a za nějaké tři týdny se stanu otcem. To je pro mě moc důležité, nemůžu se dočkat,“ přiznal Plavšič, který už se těší na pokračování ligy.

„Ke konci podzimu jsme začali hrát dobrý fotbal, vrátilo se nám to i výsledky, tak doufám, že v tom budeme pokračovat. Vyhrávat, sbírat body a doufám, že budeme v tabulce někde nahoře,“ dodal odhodlaně Srdjan Plavšič.