Máme za sebou první trénink v Turecku. Byl to takový rozjezdový trénink, kluci za sebou mají jednak kondiční fázi a jednak dlouhou cestu. Ve středu jsme přiletěli pozdě večer, kluci šli pozdě spát, proto si ve čtvrtek ráno dali jen nějakou procházku a odpoledne trénink, který nebyl nijak extra náročný. Ale byl na přírodní trávě v příjemném počasí, kdyby nefoukalo, bylo by to takové teplé jarní klima. Je dobře že neprší, protože před naším příjezdem údajně pršelo několik dní. Předpověď ale říká, že po většinu našeho pobytu tady by mělo být fajn počasí. Tak snad.

Důležité jsou samozřejmě terény, ty jsou na velmi dobré úrovni, v Ostravě bychom teď trénovali na umělce. I kluci jsou rádi, že můžou běhat po trávě. Čeká nás tady pět přípravných zápasů se zajímavými soupeři. Myslím, že se povedlo vyjednat opravdu kvalitní herní program. Budeme se snažit, aby kluci hráli pokud možno celé zápasy, tak aby získali co největší porci herní praxe a kondice.

Šanci dostanou samozřejmě i mladí kluci. O Petru Jaroňovi jsem říkal, že už ho beru jako součást našeho týmu. Vypadá dobře, po celý podzim vypadal opravdu zajímavě a dostal nás tím pod tlak. O to místo si prostě řekl.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. (zleva) Nemanja Kuzmanovic z Ostravy a David Lischka z Ostravy se radují z gólu.
Lischka zpět v Baníku: Rukojmím Sparty jsem se necítil, rozloučení bylo v dobrém

Jsou tady i další mladí kluci. Jednak proto, že jsem potřeboval, aby nás byl určitý počet, a jednak samozřejmě proto, že i tihle kluci si svými výkony o pozvánku na soustředění řekli. Je to pro ně odměna za výkony, které doteď podávali. A šance se ukázat.

Nesmírně důležitým faktem pro mě je, že se k nám vrátil David Lischka. Asi to bylo z toho mého rozhovoru po prvním tréninku přípravy po Novém roce cítit, že jeho setrvání v Baníku je pro mě prioritou. Stejně jako posílení konkurence na křídlech. David pro nás byl hodně důležitý, vážím si vedle jeho herních kvalit i jeho charakteru a musím říct, že jsem panu Brabcovi poděkoval za to, že byl v tom jednání silný a dokázal Davida vrátit zpět do Baníku.

Kromě toho nám zatím zůstává i Yira Sor, to je další pozitivní zpráva, ostatně o nutnosti zkvalitnit konkurenci na křídlech jsem mluvil několikrát. Takže suma sumárum, máme dost důvodů pustit se tady v Turecku s chutí a optimismem do práce.