Předchozí
1 z 11
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Ani další pokus o nulu pod Pavlem Hapalem zkušenému gólmanovi nevyšel. Přitom neměl mnoho práce. Tu největší při nešťastném gólu, s nímž takřka nic dělat nemohl, a poté při tutovce Vukadinoviče. Tam tým podržel.

JAN JUROŠKA

Jan JuroškaJan JuroškaZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Dostal přednost před Ndefem. Dopředu se moc nehnal, byť pár centrů měl. Asi i proto, že měl dost starostí v defenzivní činnosti s aktivním a rychlým Čanturišvilim, kterého v 57. minutě neubránil a ještě míč tečoval. Jinak ale solidní výkon.

DAVID LISCHKA

David LischkaDavid LischkaZdroj: Deník/VLP Externista

– 3 –

Silný v osobních soubojích, několikrát skvěle přečetl hru, ale na vlastní poměry tristní v jedné ze svých předností – rozehrávce. Těžko říct, jakou roli hrálo, že to měl přes nohu, ale obvyklá jistota byla pryč. Vrcholem byla nahrávka do tutovky Vukadinovičovi.

KAREL POJEZNÝ

Karel PojeznýKarel PojeznýZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Podobné jako u Lischky. Prakticky bezchybný při bránění, v soubojích jeden na jednoho, nebo při hlavičkách. S míčem u nohy si ale zejména ve druhém poločase nebyl jistý, pořádně zaháněl malými domů brankáře Laštůvku.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Odvedl si svůj standard. Do defenzivy jistý, většinou neprohrával souboje, a když už ano, byla z toho žlutá karta. Zapojoval se i do ofenzivy, asistoval u tutovky Kuzmanoviče.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Zlomové jaro pro jeho kariéru začalo, a bylo znát, že chce ukázat, jak může být týmu platnější, než „jen“ jako defenzivní záložník. I za cenu rizika ztráty chtěl rozehrávat, tlačil se dopředu, zároveň čistil střed. Ranou z dálky vyprášil rukavice Rakovana.

CADU

Brazilec Cadu v dresu Baníku Ostrava.CaduZdroj: Deník/VLP Externista

– 3 –

Čekání na Brazilcovo prozření v Ostravě pokračuje. Během předzápasové rozcvičky několikrát poslal míč „za háčky“, až mu aplaudovala část kotle Baníku. V zápase se k zakončení nedostal. V první půli byl aktivní, nejednou faulován. Nejsvětlejší moment nastal na startu akce vedoucí ke gólu. Pak se vytrácel.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovičZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Na příspěvky neproduktivnějšího podzimního hráče bude Baník spoléhat i v novém roce. Premiéra mu moc nevyšla. Nic zvláštního nevymyslel, často byl nepřesný a dlouho chyběl v nebezpečných prostorech. A když se tam objevil, šance zazdil. Nepříjemně zajel do Čanturišviliho. Potřebuje se dostat do ideální formy.

ROBERT MIŠKOVIČ

Robert MiškovičRobert MiškovičZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Hrdina, nebo smolař? Chorvatský záložník poznal, jak tenká může být mezi těmito hodnoceními hranice. Přihrál na gól Klímovi, další dva měl ale sám na kopačce a hlavě. Vychytal ho Rakovan. Jinak podal nejlepší výkon v Baníku, byl hodně vidět. Překvapil.

SRDJAN PLAVŠIČ

Srdjan PlavšičSrdjan PlavšičZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Jestli od někoho na straně Baníku šlo soustavně nebezpečí, bylo to od čerstvého otce. Třikrát zakončil, Rakovan si se střelou vždy poradil. Chtěl být kreativní, něco vymyslet, rozhýbat obranu soupeře. Ve druhé půli nacentroval na druhou tutovku Miškovičovi.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

V prvním poločase nebyl zdaleka tolik ve hře, jak by Baník potřeboval. Nedostával míče, s nimiž by mohl produktivně pracovat. Svůj úkol ale splnil. Byl v jedné šanci a hned skóroval. Po pauze se ze hry vytratil.