Levonohý střední bek se zranil při obranném zákroku, kterým na poslední chvíli odvrátil ve vzduchu kolmou přihrávku za obranu. S poraněným svalem odkulhal do šatny.

Bohužel pro něj a celý Baník se vyplnily horší prognózy. Lischka si odnesl z duelu se šestým celkem uplynulého ročníku slovenské ligy natržený zadní stehenní sval.

„Má tam bohužel drobnou trhlinku, dobu léčby odhadujeme na čtyři až šest týdnů,“ informoval klubový lékař Baníku Ostrava Martin Mohyla.

Spartak Trnava - Baník Ostrava B 0:0 (příprava, 9. 7. 2022). Na snímku v černém bývalý hráč Baníku Dyjan Carlos de Azevedo.
OBRAZEM: Baník šokoval v Trnavě i Azeveda. Udržel na uzdě elitní Slováky

Vzhledem k tomu, že FORTUNA:LIGA má na programu první kolo už v závěru července, Lischka bude minimálně v úvodních několika důležitých zápasech chybět.

Na marodku se zraněním podobného charakteru přibyl i záložník Jiří Boula, který má rovněž problémy se zadním stehenním svalem.

„Tam je zatím obtížné odhadovat doba rekonvalescence. Uvidíme, jak bude reagovat na léčbu, v průběhu týdne bychom měli být moudřejší,“ dodal Martin Mohyla.