Předchozí
1 z 15
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Možná mu lze vyčítat odkop před druhým gólem, ale jinak znovu zářil. Vytáhl několik skvělých zákroků, díky němu Baník mohl po poločase živit naději na body. Hlavně ale zásah proti Kovaříkovi dvaceti minut před koncem bude jedním z highlightů sezony FCB.

GIGLI NDEFE

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: Deník/VLP Externista

- 5 -

Dost možná jeho nejnepovedenější zápas v české lize. Na vlastní polovině hřiště ztrácel míče, fauloval, dopředu nepředvedl téměř nic. Často statický, v poločase byl střídán. Vzhledem k výkonu Sanneha jeho pozice už není tak neotřesitelná.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Odvrátil z pokutového území několik nebezpečných centrů, naservíroval míč do solidní možnosti Kuzmanovičovi. Víc ale nic. Při bránění jeden na jednoho často zaostával, nestíhal, a i z toho plynuly šance Bohemians. Střídal zřejmě se zraněním.

MICHAL FRYDRYCH

Michal Frydrych (FC Baník Ostrava)Michal FrydrychZdroj: FC Baník Ostrava

 - 4 -

Asi největší letní posila Baníku se hledá. S Olomoucí moc nepřesvědčil, a v podobném duchu se nesl jeho výkon i v Ďolíčku. Vázla rozehrávka, ani bránění mu moc nešlo. U druhé branky měl být důraznější. Po přestávce už to bylo o něco lepší.

ELDAR ŠEHIČ

Eldar Šehič (FC Baník Ostrava)Eldar ŠehičZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

K překvapení mnohých zůstal jen na lavičce. Za takřka půl hodinu na hřišti ale mnoho nepředvedl. Nešlo mu ani zahrávaní standardních situací, přitom právě z nich mohl Baník v závěru zápas překlopit na svou stranu.

JAKUB POKORNÝ

Jakub PokornýJakub PokornýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Stejně jako s Olomoucí měl potíže s obsazováním hráčů. Při prvním gólu místo bránění víc reklamoval faul Hronka, chyboval i při rozehrávce. Kuriózně pookřál ve druhé půli, kdy se postavil na pozici defenzivního záložníka, zpevnil střed hřiště a nebezpečně střílel. To mu zachránilo známku.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Začínal po boku Tetoura a prakticky nebyl vidět. Svezl se s celým týmem. S druhým poločasem však dostal víc ofenzivnějších úkolů, pohyboval se mnohem výš a tlačil se do koncovky. Takhle by to možná příště šlo.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

- 5 -

Hledání formy z loňského podzimu u kreativního záložníka pokračuje. Snažil se rozehrávat, stahoval se ke stoperům, ale k ničemu to nevedlo. Naopak nedůraznou „malou domů“ nabídl tutovku Květovi. V poločase šel ze hřiště.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V úvodu zápasu ho bylo plné hřiště. Vstřelil Bohemians další svou branku, čímž ukončil třináctizápasový půst, vzápětí měl šanci hlavou. Po odmlčení mu obrana Klokanů zablokovala střelu, Jaroň pak na jeho pas nedosáhl. Svou běhavostí se snažil pomoci i v době, kdy to týmu nešlo. Neubránil ale Křapku u třetí branky.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Dostal šanci v základu a nedá se říct, že by ji zahodil. Snažil se být aktivní, být ve hře. Sám se do zakončení nedostal, ale přiťukl míč na gól Kuzmanovičovi, skvělým náběhem a nahrávkou připravil trefu Klímovi. Jen chybělo lepší zahrávání standardních situací.

MUHAMMED SANNEH

Muhammed SannehMuhammed SannehZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Zdá se, že Gigli Ndefe má vážnou konkurenci. Mladý gambijský reprezentant začal sice žlutou kartou, ale šance ve vypjatém duelu se nelekl. Byl sebevědomý a v rozhodnutích jistý. Bezchybný dozadu, odvážný dopředu, což ukázal jedním střeleckým pokusem i centrem na hlavu Tijaniho.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 - 

Být aspoň na střídačce Almási, byl by v poločase na vystřídání. Kromě jednoho nepřesného zakončení nebyl vůbec ve hře, naopak ještě před vlastní brankou prohrál souboj s Köstlem a byl z toho třetí gól. Vykoupil se brankou na 2:3, po které se zvedl. Za dva zápasy vystřídal už tři posty.

KAREL POJEZNÝ

Karel PojeznýKarel PojeznýZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Přišel, viděl a pozvedl tým. Levonohý konstruktivní stoper, vracející se po svalovém zranění, byl při svých prvních ligových minutách v Baníku klíčem k vyrovnání. Rozehrávce dal myšlenku, zapojoval se do kombinace. U něj začala cesta ke třetí brance.

PETR JAROŇ

Petr Jaroň, útočník Baníku Ostrava (21. 2. 2022).Petr JaroňZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V šedi prvního poločasu se ztratil i talent Baníku. U prvního gólu přes něj snadno odcentroval Dostál, pak měl solidní šanci, byť mohl nahrát ještě lépe postavenému Tetourovi. Vychytal ho Valeš. Snahu mu nelze upřít ani po pauze, ale k zaznamenání hodnému momentu se už nedostal.

MUHAMED TIJANI

Muhamed Tijani (FC Baník Ostrava)Muhamed TijaniZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 - 

Co neukázal v základní sestavě proti Olomouci, předvedl za necelou půlhodinu v Ďolíčku. Sklepával míče, zapojoval se do kombinace, vyhrával souboje, působil nebezpečně. To potvrdil 11 minut před koncem gólem na 3:3.