Předchozí
1 z 14
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V cestě za druhou nulou v řadě neměl zdaleka tolik práce, jako o týden dřív proti Olomouci. Nemusel tahat žádný zázračný zákrok, pokud měli Bohemians šanci, branku netrefili. Jako kapitán ale po hodině hry sehrál důležitou roli při uklidňování rozvášněných fanoušků Baníku.

GIGLI NDEFE 

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Po tvrdém zákroku Hronka a svém rychlém návratu se po většinu utkání musel vyrovnat s pískotem domácích fanoušků, ale jinak předvedl svůj standard. Byl u prozkoumávání ruky domácího hráče v první půli, po obrátce ale také sám málem zařídil penaltu pro Klokany.

JAKUB POKORNÝ

Jakub PokornýJakub PokornýZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Po vydařeném klání s Olomoucí dostal opět příležitost a znovu se podílel na čistém kontu. Sice tentokrát bez nůžek, ale podal sebevědomý, spolehlivý a bezchybný výkon.

DAVID LISCHKA

David LischkaDavid LischkaZdroj: Deník/VLP Externista

- 2 -


Podobně jako Pokorný i on má značný podíl na udržené nule. Dlouho neměl na své pozici vážnou práci, až po hodině hry se do zakončení dral Květ, stoper Baníku mu ale pokus včas zablokoval. Jako obvykle byl klidnou silou zadních řad a s přehledem velel rozehrávce.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Vzadu spolehlivý, dopředu se tolik nehnal. A to ani ke standardním situacím, většinu z nich přenechal tentokrát Faltovi. Jediné minus mu lze přičíst v 62. minutě, kdy ho hlavou přeskočil Puškáč. Pro Baník naštěstí minul.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Kapitán reprezentační jednadvacítky byl svou poctivou prací jako obvykle pro Baník oporou středu hřiště. Neměl žádný vyloženě zapamatovatelný moment, snad jen v 80. minutě se na něm vyfauloval Hronek.

JIŘÍ BOULA

Jiří BoulaJiří BoulaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

S Kaločem ve středu hřiště si sedl a od začátku jara se mu v prvních ligových zápasech kariéry daří. V Ďolíčku tomu nebylo jinak. Souboje s ním bolely, první žlutou kartu si po faulu na něj připsal Hronek. Pokusil se o střelbu, jeho nadějnou ránu ale ke smůle Baníku zablokovala defenziva Klokanů.

ARŤOM KONCEVOJ

Arťom KoncevojArťom KoncevojZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

První start v české lize v základní sestavě mohl okořenit gólovou akcí, ale chvíli před poločasem promarnil nadějný brejk. Jako technik se běloruský reprezentant solidně popasoval se složitým terénem i tempem české ligy. Nezačal špatně.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

Znovu jeden z nejlepších na hřišti. Odvedl velké penzum práce, hodně toho oběhal, navíc jeden gól vstřelil, na druhý přihrál. Při kuriózní situaci v první půli díky němu dostal náhradní brankář domácích Bačkovský žlutou kartu.

ŠIMON FALTA

Šimon FaltaŠimon FaltaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Zvedá se! Po nevýrazných výkonech v předchozích utkáních se zdá, že se s ostravským prostředím už sžívá a nabírá na formě. V první půli jeden z nejviditelnějších hráčů na ploše, intenzivně pracoval i směrem do defenzivy. V závěru jeho prudký centr na Almásiho hlavu předcházel úvodní brance duelu.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Nedostává nyní tolik prostoru, na jaký byl zvyklý. Ke své smůle si ale nepomůže ani vyloženou šancí. Jako v závěru, kdy po odebrání míče soupeři se hnal na Valeše, ale tutovku neproměnil.

DOMINIK JANOŠEK

Dominik JanošekDominik JanošekZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Čerstvá posila se hned zapojila do zápasového zatížení. Na hřišti strávil 24 minut a prsty, nebo spíše kopačky, měl v první brance Baníku. Právě jeho odebrání míče Vaníčkovi bylo na začátku rozhodující akce.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Potřetí za sebou neskóroval, ale poctivou prací – podobně jako Kuzmanovič – pomohl soupeře utahat. Byl často v osobních soubojích, vyhrával je, nechával se faulovat, zatáhl i do defenzivy. Jen chyběla větší přesnost přihrávek.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

Přišel, viděl, podílel se na dvou brankách a zvítězil. Po jeho hlavičce vytažené brankářem do břevna skóroval Kuzmanovič, o pár minut později se prosadil sám. Pojedenácté v sezoně. Víc není co dodávat! Slovenský kanonýr bojuje o korunu krále střelců.