Předchozí
1 z 14
Další

VIKTOR BUDINSKÝ

Brankář Baníku Ostrava Viktor Budinský.Viktor BudinskýZdroj: Deník/Lukáš Kaboň

- 3 -

Chytal poprvé od únorového výbuchu Baníku s Teplicemi. S úvodní nepříjemnou ranou Sýkory si poradil, před poločasem si ale při vpádu pod nohy stejného hráče měl počínat razantněji, rozhodněji, rychleji. Nedal by důvod pro pochybnou penaltu, kterou málem Beauguelovi chytil.

MARTIN CHLUMECKÝ

Martin ChlumeckýMartin ChlumeckýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

I on se objevil v základní sestavě poprvé od února. Svou roli zvládl. Jednou přímo zabránil Beauguelovi v zakončení na poslední chvíli, jinak podal defenzivně jistý a spolehlivý výkon. Jen žlutá karta po obejmutí Chorého byla z kategorie zbytečných.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Nejvytíženější hráč celé soutěže si i na půdě mistra udržel svůj obvyklý standard. Dozadu spolehlivý, podporoval i útok, po jeho centru měl šanci Klíma.

JIŘÍ BOULA

Jiří BoulaJiří BoulaZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Obvyklý defenzivní záložník nastoupil na netradičním postu. Bylo znát, že se tím v první půli trochu pere. Možná se Plzeň na něj zaměřila, přes jeho stranu šla většina nebezpečí. K tomu často fauloval. Ve druhé půli se zlepšil, navíc jeho zajímavá střela na branku neprošla, stejně jako vpád před Tvrdoně.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2/3 -

Jeden z nejaktivnějších hráčů na hřišti. Takřka nebyl útok Baníku, který by se obešel bez něj. Chtěl něco vymyslet, bojoval, běhal, nebýt pozdního zákroku Buchy, zakončoval by ze zajímavé pozice. Rozhodně příslib do další sezony.

JAKUB POKORNÝ

Jakub PokornýJakub PokornýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Základní úkol splnil. Ve spolupráci s Chlumeckým uhlídali Beauguela, i když bez šance francouzský útočník nebyl. Výrazně zaváhal pouze po hodině hry při centru na Chorého, jehož nechal neobsazeného zakončovat. Po faulu na Buchu obdržel žlutou kartu. Snažil se přispět a pomoci i v rozehrávce.

ŠIMON FALTA

Šimon FaltaŠimon FaltaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3/4 -

Na hřišti svého kmenového klubu vystřídal Budínského, ale prakticky se tím nic nezměnilo. Výrazné oživení nepřinesl. Vidět na ploše prakticky nebyl. To jen ilustruje jeho půlroční působení na Bazalech.

MATĚJ ŠÍN

Matěj Šín (FC Baník Ostrava, 13. 2. 2022).Matěj ŠínZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Stejně jako před měsícem přinesl i tentokrát v Plzni do středu hřiště pohyb, aktivitu a chuť ještě se zápasem něco udělat. Na počtu šancí se to ale neodrazilo.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 2/3 -

Stejně jako Boula nastoupil na pro sebe netypické pozici, ale rval se s tím dobře. V defenzivě vyhrával osobní souboje, několikrát obral soupeře o míč, platil svou běhavostí, navíc podporoval útok a jednou se objevil v zakončení. Osamocený v pokutovém území ale hlavou míč netrefil.

LUKÁŠ BUDÍNSKÝ

Lukáš BudínskýLukáš BudínskýZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Prakticky neviditelný muž. Do defenzivy si své splnil, ale směrem dopředu prakticky nic nenabídl. Čekalo se, že neotřelou přihrávkou zrychlí hru, vytáhne spoluhráče do šance, ale nic. Ani standardky mu moc nešly. Možná i proto střídal jako první.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 - 

V úvodu se po centru ze strany dostal k zakončení hlavou, ale nebyl přesný. V první půli byl často ve hře, zapojoval se do kombinace. Po pauze se dral do jednoho náznaku šance, ale špatné rozehrávky Plzně nevyužil. Pak se ze hry vytrácel a střídal.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

- 3/4 -

Nepotvrdil, že stále mohl aspirovat na post nejlepšího střelce ligy. Bojovnost a snaha se mu upřít nedaly, obránce soupeře napadal a komplikoval jim rozehrávku, ale do šance nebo jakéhokoliv ohrožení branky se nedostal. Někdy mu ale chyběla větší podpora.

PETR JAROŇ

Petr Jaroň, útočník Baníku Ostrava (21. 2. 2022).Petr JaroňZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Stejně jako v předchozích utkáních ani na půdě mistra se nelekl, byl odvážný, ale do vážnější šance se nedostal, ani nevyslal spoluhráče. Potenciál však má.

DANIEL SMÉKAL

Daniel SmékalDaniel SmékalZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 - 

Na hřiště přinesl pohyb, hodně běhal, napadal, ale k tomu, aby se dostal k ohrožení branky, mu chyběla větší podpora spoluhráčů. Na něm ale může Baník do budoucna stavět.