Předchozí
1 z 14
Další

VIKTOR BUDINSKÝ

Brankář Baníku Ostrava Viktor Budinský.Viktor BudinskýZdroj: Deník/Lukáš Kaboň

- 1 -

Zlín trápil ještě daleko víc než předtím Karvinou. Slovenský brankář byl od začátku velkou oporou. Zuby si na něm vylámali Čanturišvili, Poznar, Conde, Hrubý, či Dramé. Jediným negativem byla jeho rozehrávka. Na té musí zapracovat.

GIGLI NDEFE 

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Nastoupil na levé straně místo vykartovaného Fleišmana a uvedl se centrem do šance Almásiho. Pak se víc soustředil na obranu, možná i tím, že to měl přes nohu, se nedostával tolik do útočných akcí. Po jeho autu došlo na penaltový střet Cedidly s Klímou, v závěru srazil tutovku Poznara mimo branku.

JAROSLAV SVOZIL

Jaroslav SvozilJaroslav SvozilZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V úvodu sice propadl a byl z toho samostatný nájezd Hrubého na Budinského, jinak byl ale tím lepším ze stoperů. Vyhrál několik klíčových soubojů, odvrátil řadu nebezpečných míčů, a když bylo třeba, snažil se zastoupit i chybujícího Lischku.

DAVID LISCHKA

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -


Tak trochu pokračoval tam, kde v Karviné skončil. Neoplýval jistotou, zvlášť proti aktivně napadajícím domácím hráčům, kteří u něj vycítili šanci. Složitě odolával kombinaci domácích, stejně jako dlouhým pasům. Jako v případě Vraštila a Čanturišviliho v úvodu.

JAN JUROŠKA

Jan JuroškaJan JuroškaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Od prvních minut mu dělal peklo agilní Čanturišvili, navíc musel zachraňovat po úniku Hrubého před Poznarem. Nebýt jeho zásahu, zakončoval by do prázdné branky. V dalším průběhu duelu se zlepšil, Čanturišvili už ho tolik nezlobil.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

 - 4 -

Nedostal se moc do útoku, dost práce měl s defenzivními úkoly. Ani v nich nebyl tak pevný, jako obvykle, stejně jako Tetour dostal brzy žlutou kartu a rovněž i on propadal. Svůj podpis má i na první trefěZlína. Patou se míč z předbrankového prostoru neodvrací.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Měl oživit ofenzivu Baníku, ale to se nepovedlo. Stejně jako jeho spoluhráči spíše bránil, do ofenzivy se dostával jen výjimečně. Nejblíže ke gólu byl, když málem vystihl malou domů domácích. Brankář Rakovan ale vyběhl včas.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

 - 4 -

Brzy inkasoval žlutou kartu a možná se to na něm podepsalo. Dopředu se sice snažil vymýšlet, ale končil na zlínském presinku a pak propadal i dozadu. Poté se útok za útokem valil na stoperskou dvojici, což nebyl schopen zadržet. V závěru ho střídal Pokorný.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Na hřišti vydržel jen poločas. Až na dvě tři výjimky prakticky nebyl ve hře, v kombinaci, příliš se nepotkával s míčem. Navíc při inkasovaném gólu byl u střelce Tkáče, kterého už nestačil předskočit, aby se dostal k míči, nebo k zablokování střely.

ROMAN POTOČNÝ

Roman PotočnýRoman PotočnýZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Jen kvůli gólové asistenci nedostal nejhorší možnou známku. Při prvním gólu Zlína zaspal s bráněním Cedidly. V ofenzivě jeho pokusy o střelbu, či kličku končily nepřesnostmi. Své učinkování zakončil zpackaným přímým kopem. V poločase šel ze hry.

DYJAN CARLOS DE AZEVEDO

Dyjan Carlos de AzevedoDyjan Carlos de AzevedoZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Přišel na hřiště a nebál se na sebe vzít zodpovědnost za penaltu. V dalším průběhu oživil levou stranu zálohy Baníku, na druhé straně z některých soubojů uhnul. V závěru uspěchal rozehrávku standardní situace, z níž byl protiútok, roh a gól Zlína.

YIRA SOR

Yira SorYira SorZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Pozice žolíka mu vyhovuje daleko více. Po čase dostal možnost v základní sestavě, ocitl se v jedné větší šanci, kdy přestřelil a podnikl pár průniků, ale zdaleka nebyl tak nebezpečný jako v předchozích zápasech. Jít na hřiště v 60. minutě, byl by platnější.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Uvedl se soubojem s Cedidlou, ze kterého vyplynula penalta. Víc ale neukázal. Bojoval, stahoval se k záložníkům a pomáhal jim s bráněním, zároveň ale nedokázal patřičně doplňovat Almásiho v útočném snažení. Utápěl se v neúčelných kličkách a faulech.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Skóroval poprvé od začátku října, měl další dobrou příležitost, ale to je asi vše, co se k jeho výkonu dá napsat. Rval se na hrotu, ale postupně méně a méně podržel míč, aby si zadní řady oddechly. O šancích nemluvě. Bojoval, ale marně.