Předchozí
1 z 11
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Sám očekával, že bude ve velké permanenci, to se ale nestalo. Inkasoval už v 5. minutě, Sor využil i nepříliš ideálního postavení zkušeného brankáře. Ve druhé půli ho zachránilo břevno. Působil jistě a ve vypjatém závěru dodával spoluhráčům klid.

GIGLI NDEFE

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: Deník/VLP Externista

- 2 -

Závan starých dobrých časů. Nizozemský obránce dal vzpomenout na výkony z podzimu. V defenzivě téměř bezchybný, s hráči jako Plavšič, či Lingr si poradil. Navíc uměl přidat i nadstavbu směrem dopředu. Pro utkání v Plzni se ale vykartoval.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Proti Kačarabovi neměl tolik práce, jako kdyby nastoupil za Slavii Bah. Mohl se tak víc věnovat svým ofenzivním výpadům. Po jednom z jeho centrů padl gól Buchty, ještě předtím posadil roh na hlavu Klímy a bylo z toho břevno. V obraně zářil v závěru, kdy vyhrál několik těžkých soubojů a vykopl míč z brankové čáry.

DAVID LISCHKA

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Navzdory špatnému výkonu proti Hradci Králové dostal od trenérů znovu důvěru a tu dobře splácel 68. minut. Právě v tomto čase hasil požár před (nebo už uvnitř) pokutového území. Po konzultaci s videem byl verdikt sudího jasný: červená karta.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Pasy od rohových praporků zásobil Ladislava Almásiho. Když neskóroval slovenský kanonýr, musel si na centr ze strany počkat sám, aby vyrovnal. Byl aktivním a neustálým nebezpečím pro obranu soupeře.

JAKUB POKORNÝ

Jakub PokornýJakub PokornýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Spolehlivý a bezchybný. Až na jeden moment. Ačkoli měl v úvodu zápasu náskok několika metrů, neubránil rychlíka Sora, který si doběhl pro gól. Vyhrál řadu těžkých soubojů, zejména v závěru se měl co činit.

ŠIMON FALTA

Šimon FaltaŠimon FaltaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Patrně jeden z posledních zápasů v dresu Baníku začal ztrátou míče, po níž skóroval Sor. Nedlouho poté chyboval znovu, ale pak se rozehrál k dobrému výkonu. Ve středu hřiště táhl několik útoků Baníku, objevoval se i na kraji, bojoval i do defenzivy.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Podobně jako Lischka napravil dojem ze svého nepovedeného představení s Hradcem. Tímto vystoupením si koupil odpustek. Uvedl se sice chybou, po níž málem na Laštůvku postupoval Sor, pak ale zavřel střed hřiště. Byl tvrdý a neprostupný. Po další kartě ale v Plzni hrát nebude.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 - 

Nejaktivnější střelec Baníku. Hlavou střílel do břevna, pak několikrát mířil mimo včetně velké šance krátce po přestávce. Dařilo se mu vyhrávat souboje, byl platný i ve hře.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

- 2/3 -

Herně to znovu nebylo ideální, tentokrát navíc neproměnil ani solidní šance, když dvakrát přeskočil svého strážce Talovierova. Pokaždé po centru Buchty. Pomohlo mu zranění Kúdely. Na hrotu vyhrával souboje, podržel řadu těžkých míčů.

PETR JAROŇ

Petr Jaroň, útočník Baníku Ostrava (21. 2. 2022).Petr JaroňZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Proti úřadujícímu mistrovi potvrdil sebevědomí, s nímž na prvoligovou scénu vletěl. Zároveň ukázal, že umí hrát i tvrdě, nebál se pustit do několika nelehkých střetů.