Přitom nikdo z místních by asi ani neřekl, že jde o fanoušky ostravského klubu. Převážně do černého oděná skupinka, s minimem klubových propriet, se totiž při obou sobotních zápasech ani svými hlasivkami nijak neprojevuje. I když vtípky k dění směrem na hřišti občas zaslechnete.

Někteří jsou na soustředění poněkolikáté, většina z nich se však s médií ani dva tisíce kilometrů od domova nechce moc bavit. O publicitu nestojí. „Ne, díky,“ reagují slušně. Naopak tým je rád, že i zde má podporu. „Je to pěkné. Víme, že máme super fanoušky, ať chodí nadále,“ říká útočník Ladislav Almási.

Trenér Baníku Pavel Hapal.
Hapala těší produktivita Baníku, upozornil ale na chyby. Proč nedohrál Lischka?

Trenér Pavel Hapal si pochvaluje podmínky, které tým v Beleku má. A to i fotbalové. „Jsme rádi, že nám přeje i počasí, protože ani nefoukal tolik vítr. Kdybychom měli hrát tak, jako Budějovice kousek vedle, tak hrozně foukalo. U nás to bylo za regulérních podmínek na slušném hřišti,“ prohlásil.

Zatím může být spokojen s výsledky a převážně i výkony týmu. Baník i v omlazené sestavě porazil Oboloň Kyjev (3:1), když dvěma góly zazářil Matěj Šín. O pár hodin si podobným způsobem počínal i Jiří Klíma, a Slezané zdolali Olimpiji Lublaň 3:2.