A nebyl to nikdo z fotbalistů, který by se slezským klubem něco významného dokázal, nebo za klub „alespoň“ pravidelně nastupoval v první lize. „Největší radost“ z konce kouče Páníka měl, minimálně podle zpráv na sociálních sítích, slovenský záložník Milan Lalkovič.

Ten v pondělí na svém oficiálním twitterovém účtu bezprostředně reagoval na vyhazov dvaašedesátiletého zkušeného kouče. Jak? Hned deseti potlesky a anglickými slovy „lets work“. Ty v překladu znamenají: pojďme pracovat.

Od bývalého hráče Chelsea, který za klub nenastoupil ani v jednom mistrovském zápase, to byl jen další důkaz toho, že je daleko lepším influencerem - vlivným uživatelem na sociálních sítích - než fotbalistou.

Zatím toho totiž na české fotbalové scéně Lalkovič moc nedokázal. Sedmadvacetiletý rodák z Košic přišel do Baníku v roce 2018 ze Sigmy Olomouc.

V Baníku si poté „uštípl“ všeho všudy jen 15 minut. V české lize má celkově na kontě 3 sezony a 26 zápasů. Do statistik si připsal 2 góly a 2 asistence.

To na sociálních sítích je Lalkovič na československé poměry „hráčem Ligy mistrů“, což potvrzuje i to, že má na svém twitterovém účtu více než 30 tisíc sledujících.

Pondělní status ostatně taky naznačil, co má v jeho životě přednost. Značka FC Baník Ostrava to rozhodně není!