Zatímco v hokejové hale ještě probíhá bitva mezi Francii a Kazachstánem (mimochodem, mělo by být vyprodáno), trousí se kolem městského stadionu fanoušci Polska a ve větším množství i Lotyšska. Není divu, hned vedle u parkoviště objevili stan s pivem (za 88 korun), takže se naskýtá kuriózní pohled, kdy po skupinkách odchází z fanzóny, kde zlatavý mok stojí 110 korun, a míří se posilnit o kus dál. „Ha, Banik,“ zazní z úst jednoho z lotyšských příznivců, když vidí mumraj okolo a fandy v modro-bílých barvách.

Před branou stadionu se mísí s baníkovci, které zase zajímá Food zona. Hodinu a půl před výkopem není nijak zvlášť zaplněna, což poskytuje komfort a obsluha je rychlá. Problém tak nemá projet ani autobus s mladoboleslavskými fanoušky. S postupem času je však prostor těsnější. Je znát, že lidí na klíčový zápas, který může napovědět, kdo nakonec obsadí čtvrtou pohárovou příčku, dorazí poměrně hodně.

Rostislav Olesz (vlevo) s kolegou komentátorem Tomášem Jílkem.
Expert? Spíš člověk z oboru, říká Olesz. Nominaci Čechů se podivil, co Slováci?

V pátek odpoledne Baník oznámil, že vydal již 9700 vstupenek, což znamená, že hranice návštěvy deseti tisíc, která byla v sezoně už párkrát překonána, je velice blízko. Slezané mají aktuálně na Středočechy náskok jednoho bodu.

„Vnímáme důležitost, věřím, že se na to těšíme i společně s našimi fanoušky, kteří nám pomohou výbornou kulisou. Uděláme vše pro vítězství a přiblížení se čtvrtému místu,“ slíbil kouč Pavel Hapal, který nemůže počítat s distancovaným útočníkem, Abdullahim Tankem, jenž za vyloučení v Edenu vyfasoval dva zápasy stop.