U slovenského reprezentanta je důvod zjevný. Jeho zranění ještě bude potřebovat nějaký čas. „Problém to je, ale věřím, že se co nejdříve vrátí,“ zadoufal trenér Pavel Hapal. „Kotník nejeví problém většího rázu, takže snad to půjde podle plánu a za čtyři týdny by mohl být znovu na hřišti,“ doplnil.

Utkání 4. kol první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Teplice, 20. srpna 2022, Ostrava. (zleva) Jiří Fleišman z Ostravy a Alois Hyčka z Teplic.
Fleišman o budoucnosti: V Baníku jsem neřekl poslední slovo. Proč nemá agenta?

Důvod dalších absencí byl o poznání radostnější. Srdjan Plavšič se stal otcem, narodila se mu holčička. Tráví tak teď čas doma v Srbsku. „Fotbal dáváme vysoko, ale narození dítěte je důležitější. Proto dostal volno. Ale jak ho znám, je profík, věřím, že se vrátí připravený. Teď bude záležet, kdy,“ vysvětlil Pavel Hapal, a podotkl, že v Ostravě by měl být ve středu, nebo ve čtvrtek.

A stejná událost nyní čeká i Ndefeho, který odcestoval do Holandska. „Věděl jsem o tom už v Turecku, teď dostal SMS, odlétal ráno z Prahy. Máme teď takové období, asi bylo v dubnu nějaké volno,“ zasmál se Hapal.

Fotbalisté Baníku Ostrava.
Více jistot, než otazníků. Jak by mohla vypadat jedenáctka Baníku ve Zlíně?

Stoper Eneo Bitri při tréninku s fotbalisty Baníku Ostrava.Stoper Eneo Bitri při tréninku s fotbalisty Baníku Ostrava.Zdroj: FC Baník Ostrava

Pozitivní byl i u prvních dojmů z nového „přírůstku“ do kádru. Šestadvacetiletý Bitri, trojnásobný albánský reprezentant, po příchodu z FK Partizani podepsal smlouvu na rok a půl s opcí. V minulosti hostoval v kazašské Astaně.

„Stopera jsme měli v hledáčku a z hráčů, které jsme měli vytypovány, pro něj převážilo, že umí rozehrát, na svou výšku je poměrně pohyblivý a je výborný ve vzdušných soubojích. V defenzivních i ofenzivních, dokáže dát gól,“ prozradil sportovní ředitel Luděk Mikloško.

SRDJAN PLAVŠIČ exkluzivně pro Deník promluvil poprvé do médií o třaskavém odchodu ze Sparty do Slavie z léta 2021.
Opora Baníku Plavšič poprvé o odchodu ze Sparty: Na Instagram jsem nepsal sám

„Měli jsme ho naskautovaného. Viděl jsme ho v některých utkáních, sice ne naživo, ale v televizi, takže bude už záležet jen na něm, jak brzo se zakomponuje,“ prohlásil Pavel Hapal. „Výhodu má v tom, že soutěž teď hrál,“ připomněl, že Bitri ještě v sobotu absolvoval duel albánské ligy.

A jaký z něj mají pocit spoluhráči? „Zatím jsme se měli možnost jen potkat, všiml jsem si, že je hodně vysoký, důrazný, poctivý stoper. Baník ví, co dělá, a věřím, že nám pomůže,“ zakončil útočník Jiří Klíma.